Accent pe ofensivă 30.03.2009

30.03.2009 Accent pe ofensivă Austriecii s-au antrenat ieri dimineaţă doar 45 de minute, la Velden, o staţiune montană din sudul Ţării Valsului, situată la 18 kilometri de Klagenfurt. Planul le-a fost stricat de ploia măruntă şi rece.

Austriecii s-au antrenat ieri dimineaţă doar 45 de minute, la Velden, o staţiune montană din sudul Ţării Valsului, situată la 18 kilometri de Klagenfurt. Planul le-a fost stricat de ploia măruntă şi rece. Selecţionerul

Accent pe ofensivă

Stiri pe aceeasi tema:

"Israelul şi-a ales foarte bine momentul pentru ofensivă"

O implicare a Iranului transformă conflictul din Fâşia Gaza într-un adevărat război. Un asemenea scenariu ar putea schimba total harta geopolitică a

Speranţe pentru ofensiva Stelei? Vlad Rusu a reuşit un hattrick în 16 minute! :O

Echipa a doua a Stelei a trecut la scor de formaţia similară a nemţilor de la Hertha Berlin, remarcatul zilei fiind vîrful Vlad Rusu, autor al unui hattrick (min 30, 41 si 46). Celălalt gol al Stelei a fost marcat de

Florin Bratu: "În mod normal sîntem o forţă în ofensivă, dar ieri am atacat mai ...

Florin Bratu, atacantul lui Dinamo, a vorbit despre meciul de ieri al României cu Croaţia şi despre întîlnirea cu Serbia din preliminariile Campionatului Mondial. "Am făcut o primă repriză bună, chiar primele

"Avem probleme în ofensivă"

Tehnicianul "stegarilor, Răzvan Lucescu, vrea ca elevii săi să fie mai concentraţi la finalizare şi spune că atacul a rămas în continuare problema Braşovului. "În fiecare meci am fost peste adversar, ne-am creat

Răzvan Lucescu: "Avem probleme în ofensivă"

Fortele poloneze trec la ofensiva in Afganistan

Fortele poloneze in Afganistan, al caror efectiv de 1.600 de militari a indeplinit pana in prezent mai mult misiuni de patrulare in provincia Ghazni, va efectua de acum inainte 'operatiuni ofensive', a anuntat - miercuri, in Afganistan - ministrul

Ion Marin pregăteşte o tactică ofensivă: "Vom folosi două vîrfuri, Chico şi Alibec"

Antrenorul Farului Constanţa, Ion Marin, spune că echipa sa nu vine ca o victimă sigură în Giuleşti, acesta pregătind o tactică ofensivă pentru întîlnirea cu Rapid din această seară:"Ne-am

Lăcătuş a pus accent pe faza ofensivă la antrenamentul de astăzi

La antrenamentul de azi, Marius Lăcătuş a pus accent pe faza ofensivă, îngrijorat că elevii săi au marcat doar două goluri în ultimele trei partide.Imediat după încălzire, roş- albaştrii au trecut la jocuri

Şefii către Rednic: "Vrem echipă ofensivă!"

Marius Niculae a fost titularizat ieri de Rednic, care a dorit să-i arate atacantului său că nu-l consideră vinovat pentru egalul cu CS Otopeni, 0-0, din etapa trecută. Şi şefii i-au cerut tehnicianului să joace mai spectaculos,

Şefii către Mircea Rednic: "Vrem echipă ofensivă!"

Steaua » Cel mai prost an în ofensivă. Goluri pe bandă înainte de Revoluţie

Media Stelei de goluri marcate pe meci, indiferent de competiţia în care a evoluat, a scăzut dramatic în ultimii ani. În cele 30 de partide jucate pînă acum, roş-albaştrii au înscris doar 34 de

Cristi Pustai: "65% faza ofensivă, doar 35% cea defensivă"

Tehnicianul Gazului Metan spune că începe de fiecare dată antrenamentul tactic cu faza ofensivă. Sosit în Bucureşti, pentru a participa la cursurile Pro ale Şcolii de Antrenori, el a acceptat să vorbească despre

Model S - ofensiva Tesla pe piaţa mondială

Tesla vrea să se impună pe piaţa mondială cît mai repede, confirmînd producerea unui model electric pentru jumătatea lui 2011.Faţă de modelul Roadster, Model S este mult ami practic. Maşina este propulsată de

Contra-ofensiva Vodafone pe segmentul prepay

Vodafone, al doilea jucator de pe piata locala de telefonie mobila, a lansat o oferta prin care incearca sa stimuleze cresterea pe segmentul de cartele preplatite, oferindu-le utilizatorilor minute gratuite de convorbiri catre o alta cartela prepay la