30.03.2020 Antrenorul de judo Ilie Gheorghe a murit. Avea 73 de ani Lumea sportului românesc este în doliu. Antrenorul de judo Ilie Gheorghe a murit. Acesta avea 73 de ani. „Clubul Steaua București anunță, cu profundă tristețe, trecerea în neființă a antrenorului de judo Ilie Gheorghe, la vârsta de 73 de

Lumea sportului românesc este în doliu. Antrenorul de judo Ilie Gheorghe a murit. Acesta avea 73 de ani. „Clubul Steaua București anunță, cu profundă tristețe, trecerea în neființă a antrenorului de judo Ilie Gheorghe, la vârsta de 73 de ani. Născut în același an în care s-a înființat și clubul nostru (n.r – 1947), antrenorul […]

Antrenorul de judo Ilie Gheorghe a murit. Avea 73 de ani

Stiri pe aceeasi tema:

JUDO: Turneul international de la Paris, primul dintr-un Mare Slem

Avand drept obiectiv sa devina mai atractiv pentru media si, deci, mai spectaculos, judo-ul s-a cosmetizat si a ales sa prezinte o noua fata incepand cu acest week-end, cu prilejul turneului international de la Paris, primul dintr-un Mare Slem, inspirat

JUDO: Alina Dumitru, doar locul 5 la concursul de la Viena

Alina Dumitru, Carmen Bogdan si Andreea Chitu s-au clasat pe locul 5 in cadrul turneului international feminin de judo de la Viena (14-15 februarie), contand pentru Cupa

JUDO: Alina Dumitru a ocupat locul secund la Grand Prix-ul de la Hamburg

Judoka Alina Dumitru a castigat, duminica, medalia de argint la Grand Prix-ul de la Hamburg (Germania), la categoria 48 de kilograme, ea fiind invinsa in finala de japoneza Tomoko Fukumi, informeaza site-ul oficial al

JUDO » Alina Dumitru, locul secund la Hamburg

Aflată într-un stagiu de pregătire în Germania, campioana olimpică şi cvintupla campioană europeană a categoriei 48 de kilograme, românca Alina Dumitru a participat la Grand Prix-ul de la Hamburg unde s-a clasat

ARAD: Pompierii aradeni au cucerit bronzul la Campionatul National de Judo

Pompierii aradeni s-au intors victoriosi de la Campionatul National de Judo care a avut loc, zilele trecute, la Satu

Spionul-şef a fost campion la judo

Ofiţerul Cornel Şerban, rămas fără funcţie după scandalul «Doi ş’un sfert», s-a apucat de sport de la 7 ani Dacă ar fi vrut, comisarul-şef Cornel Şerban - aflat timp de doar zece zile în fruntea serviciului de

Un judoka a fost prins în flagrant de poliţie

În jurul orei 13:30 Poliţia Municipiului Bucureşti a realizat un flagrant pentru a-l prinde pe luptătorul judoka, Nicuşor Chivu, în vîrstă de 22 de ani, care a cerut bani rectorului ANFES. Chivu a fost

Rectorul Facultatii de Sport, santajat de un judoka

Un sportiv de performanta, legitimat la sectia de judo a Clubului Dinamo, a fost retinut de politistii si procurorii bucuresteni pe motiv

Ultimele noutăţi din Judo

Delegaţia României, care va participa la CE de la Tbilisi (24-26 aprilie), este compusă din şase membri. La feminin România va fi reprezentată de Alina Dumitru (48kg), Adreea Cătuna (52 kg) şi Corina Căprioriu

CE de judo pe Boom Sport

Campionatele Europene de judo vor debuta azi la Tbilisi, Georgia, România fiind reprezentată de 6 sportivi: 3 fete şi 3 băieţi. Întrecerile în cadrul căreia campioana olimpică de la Beijing la categoria 48

Alina Dumitru, bronz european la judo

După cinci ani în care a dominat Europenele de judo, Alina Dumitru, campioană olimpică la Beijing, a obţinut astăzi medalia de bronz la campionatele continentale de la Tbilisi, la categoria 48 de kilograme. În meciul pentru locul trei, românca a

Daniel Brata, bronz la judo

Sportivul Daniel Brata a obţinut, astăzi, medalia de bronz la categoria 100 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de judo de la

Judo - Daniel Brată a cucerit medalia de bronz la categoria -100kg la CE din Georgia

Românul Daniel Brată a câştigat, astăzi, medalia de bronz, după ce l-a învins pe israelianul Ariel Zeevi, scor 1-0, în recalificările categoriei -100 de kilograme la Campionatul European de judo din Georgia. Citește mai

JUDO: Romania a obtinut doua medalii la Campionatul European

Daniel Brata a adus cea de-a doua medalie de bronz delegatiei Romaniei la Campionatele Europene de judo de la Tbilisi, dupa ce a reusit sa ajunga pana in semifinalele concursului la categoria 100 kg, desfasurat

JUDO: 17 medalii pentru sportivii romani la turneul international UEJ-A

Sportivii romani au castigat 17 medalii, 4 de aur, 4 de argint si 9 de bronz, la turneul international UEJ 'A' pentru cadeti (U-17) dotat cu Cupa Petrom, care s-a desfasurat la Ploiesti, pe 2 si 3

Povestea Alinei Dumitru, sportiva care a adus României primul titlu olimpic din istorie la judo

Politicienii se bazează pe voturile românilor pentru a ajunge pe podiumul politic. Sunt însă români care ajung sus doar prin forţele proprii şi sunt cunoscuţi în întreaga lume. Alina Dumitru a adus României primul titlu olimpic din istorie, la

Campion naţional la judo bătut cu ranga

Agresorul, Cornel Alexandru (34 de ani), zis Titoaşcă, a fost reţinut la Craiova, după ce l-a bătut pe sportiv. Clienţii şi angajaţii unei frizerii din Piteşti au asistat ieri la o scenă pe care nu o vor uita prea curând. Un bărbat a

Prietenii judokanului Alexandru Bloju ameninţă să se răzbune pe "Titoaşcă"

Piteşteanul Alexandru Bloju (21 de ani), fost campion naţional de juniori la judo, a fost bătut, luni, cu ranga şi cu picioarele de Cornel Alexandru, zis “Titoaşcă”, interlop local, despre care se spune că ar fi finul manelistului Adi

Se caută un nou judoka pentru JO din 2012

În perioada 6-7 iunie, Sala Polivalentă din Bucureşti găzduieşte ediţia 2009 a Cupei Mondiale la judo masculin. Peste 290 de judoka din 23 de tări şi-au anunţat participarea. România intră în concurs cu 44

Judoka Corina Caprifoiu a câştigat medalia de argint la Cupa Mondială de la Madrid

Judoka Corina Caprifoiu a câştigat medalia de argint la Cupa Mondială de la Madrid, la categoria 57 de kilograme, după ce a fost învinsă în finală de rafaela Silva din Brazilia, informează site-ul oficial