Bucureştiul, vicecampion european la aerul murdar: Capitala respiră un aer de trei ori mai poluat decât Stockholm şi se bate cu Varşovia pentru primul loc 17.07.2021

17.07.2021 Bucureştiul, vicecampion european la aerul murdar: Capitala respiră un aer de trei ori mai poluat decât Stockholm şi se bate cu Varşovia pentru primul loc „Politicile pentru re­ducerea poluării aerului au îmbunătăţit acest indicator în ultimele trei decenii. Chiar şi aşa însă, în unele oraşe europene poluarea aerului încă ridică riscuri de sănătate pentru locuitorii lor“, se arată pe

„Politicile pentru re­ducerea poluării aerului au îmbunătăţit acest indicator în ultimele trei decenii. Chiar şi aşa însă, în unele oraşe europene poluarea aerului încă ridică riscuri de sănătate pentru locuitorii lor“, se arată pe site-ul Agenţiei Europene de Mediu.

Stiri pe aceeasi tema:

Vicecampionul olimpic Mike Whitmarsh s-a sinucis, la 46 de ani

Mike Whitmarsh, 46 de ani, vicecampion olimpic in 1996 la volei de plaja, s-a sinucis cu bioxid de carbon in garajul unui prieten, a anuntat purtatorul de cuvant al San Diego County, tragicul eveniment petrecandu-se in localitatea Solana Beach, in

Povestea lui Radu Cristian Toma, vicecampion mondial la şah la doar 11 ani

Într-o ţară în care fotbalul este sportul care ţine prima pagină a ziarelor iar scandalurile sunt tot mai dese, adevăraţii campioni rămân mereu în umbră. Despre performanţele lor se vorbeşte prea puţin sau chiar deloc. Citește mai

Oradea: Romania are doi vicecampioni mondiali la kyokushin

Luptatorii oradeni Viviana Chirila și Marius Ilaș au caștigat argintul la Cupa Mondiala de Karate desfașurata ieri și azi la Sankt

Vicecampionii merg în cantonament fără antrenor

La Timişoara, situaţia e una inedită. Deşi echipa din Banat va juca luna viitoare în preliminariile Ligii Campionilor, jucătorii „alb-violeţi” au mari şanse să plece în cantonament fără

Alba Iulia: Mihnea Costachi vicecampion european

Sahistul albaiulian Mihnea Costachi a obtinut titlu de vicecampion, clasandu-se pe locul al doilea la Campionatul European de sah rapid pentru juniori desfasurat la Subotica (Serbia) dupa un parcurs cu sapte victorii, o remiza si o singura infrangere.

Resita: VIDEO Handbalistii vicecampioni de la UCMR au inceput cu o victorie categorica noul sezon (GALERIE FOTO)

Trupa pregatita de profesorul Aihan Omer a castigat in prima etapa a campionatului, scor 34-28 (13-14), in fata Stiintei

Novak, vicecampion mondial la paraciclism

Carol Eduard Novak, fost patinator de viteză, care are laba unui picior amputată, în urma unui accident rutier, a cucerit, astăzi, medalia de argint la Campionatele Mondiale de Paraciclism, concurs organizat sub egida Uniunii Internaţionale de

Rareş Dumitrescu, vicecampion mondial la sabie

Românul Rareş Dumitrescu a obţinut medalia de argint în proba de sabie de la Campionatul Mondial de scrimă din Antalya (Turcia), informează site-ul oficial al competiţiei. Citește mai

Brasov: Rares Dumitrescu, vicecampion mondial la sabie

Brasoveanul Rares Dumitrescu (25 de ani) a devenit, ieri, in Antalya, in premiera, vicecampion mondial la sabie. La patru ani dupa ce legendarul Mihai Covaliu cucerea titlul suprem la Leipzig, actualul sau elev Rares Dumitrescu urca si el pe podiumul

Drăgulescu campion mondial la sărituri, Koczi vicecampion

Marian Drăgulescu şi Flavius Koczi au ocupat primele două poziţii în finala de la sărituri a Campionatului Mondial de la Londra. Marian Drăgulescu a cîştigat medalia de aur, iar Flavius Koczi medalia

Vicecampion olimpic român, prins la furat în Italia

Fostul pugilist român, medaliat cu argint la Jocurile Olimpice de la Seul, în 1988, Daniel Dumitrescu, a fost arestat de poliţia italiană pentru furt deosebit de grav, scrie publicaţia "Corriere della

- Fostul vicecampion olimpic Daniel Dumitrescu a fost arestat în Italia pentru furt

Fostul vicecampion olimpic la box la JO de la Seul, Daniel Dumitrescu, a fost arestat la Roma fiind acuzat de furt deosebit de grav, informează cotidianul Corriere della Sera.Daniel Dumitrescu şi încă un român,

Vicecampion olimpic arestat

Daniel Dumitrescu, vicecampionul olimpic de la Seul, din 1988, la categoria 57 de kilograme, a fost arestat la Roma, fiind acuzat de furt în formă agravantă. Cotidianul italian Corriere della Sera informează că Dumitrescu (41

Miculescu, vicecampion mondial

HALTERE. Ninel Miculescu a cucerit astăzi medalia de argint la categoria 69 de kilograme, stilul smuls, din cadrul Campionatelor Mondiale din Coreea

La doar 15 ani, un tîrgumureşean este vicecampion al Ungariei la înot

Kágan Ferencz Tibor se poate lăuda cu numeroase premii naţionale la înot. A plecat din România, pentru că ţara noastră nu i-a oferit prea multe şanse. S-a antrenat fără osteneală şi a ajuns vicecampion al Ungariei la stilul bras 100 şi 200

Petrică Hogiu, vicecampion mondial de juniori în proba de urmărire 20 de km

Petrică Hogiu a terminat pe locul doi  cursa de urmărire (20 de km) a Campionatelor Mondiale de Juniori de la Hinterzarten . Românul, produs al centrului de junori de la Vatra Dornei, a pacurs cei 20 de km

Vicecampionul la sanie şi-a rupt un dinte, după ce a muşcat medalia!

Scena e binecunoscută. Fericitul câştigător al unei medalii la diverse competiţii le zâmbeşte fotografilor, apoi face tradiţionalul instantaneu cu medalia între dinţi. Doar că de data aceasta, pentru germanul David Moller, urmările au fost

Vicecampiona la half pipe e vegetariană şi trăieşte într-un cort » Hannah Teter cea ...

Medaliata cu argint la half pipe Hannah Teter trăieşte într-un cort, e vegetariană şi şi-a donat în întregime premiul primit la VancouverCînd execuţi sărituri periculoase cu snowboardul eşti destul

Vrancea are un vicecampion internaţional la judo

Medalia de argint la Campionatul Mondial de judo a fost câştigată de Iulian Surlă. Citește mai

Bogdan Boicu, vicecampion balcanic la canoe

Tânărul a obţinut prima medalie la 13 ani, iar între timp a ajuns vicecampion balcanic la canoe, având şi „o colecţie” de peste 50 de