Mai multe cadre din penitenciarele Slobozia si Jilava au intrat in atentia procurorilor DIICOT pentru regimurile preferentiale acordate unor detinuti.

Fratii Sile si Nutu Camataru au fost condamnati de Tribunalul Bucuresti la 15, respectiv 13 ani de inchisoare. Judecatorii Tribunalului Bucuresti s-au

Nutu Camataru catre un martor in proces: "Te voi bate in cuie ca pe Iisus"

Din inchisoare, Nutu Camararu ar fi incercat sa intimideze martorii sub acoperire din dosarul sau prin amenintari cu moartea, potrivit procurorilor, autoritatile stabilind si faptul ca Nutu Camataru a fost "capul" revoltei de la Penitenciarul Jilava din

Mai multe cadre din penitenciarele Slobozia si Jilava au intrat in atentia procurorilor DIICOT pentru regimurile preferentiale acordate unor detinuti. Printre aspectele cercetate se afla si modul in care a fost aplicat regimul semideschis lui Ion

Orange lanseaza un serviciu de back-up pentru continutul telefoanelor mobile

Orange, divizia de telefonie mobila a grupului France Telecom, va lansa un serviciu de "asigurare" a telefoanelor mobile in opt tari din Europa, inclusiv in

Adrian Mutu, un nou gol decisiv pentru Fiorentina in minutul 94!

Dupa hat-trick-ul de la Genoa de saptamana trecuta, Mutu a marcat un noul gol, aducind din nou in-extremis victoria pentru Fiorentina, in prelungirile partidei cu Chievo

VIDEO » Vezi golul reuşit de Marius Niculae în minutul 2!

În minutul 2, Marius Niculae a înscris cu o execuţie frumoasă cu capul la colţul lung, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă a lui

Gol anulat lui Poli Iaşi în minutul 70. A fost sau nu ofsaid?

În minutul 70, în urma unui corner al lui Poli Iaşi, Andrei Cristea a reluat cu capul în bară, de acolo Lucian Munteanu a trimis in poartă, dar tuşierul a semnalizat un ofsaid la fundaşul ieşean. Elevii

Secuii renunta la Tinutul Secuiesc

Un roman din Covasna a cerut, in scris, explicatii primariei comunei Aita Medie privind amplasarea panoului cu inscriptia "Tinutul Secuiesc" la intrarea in

VIDEO » Mansour reduce din handicap în minutul 90

În minutul 90, Gueye Mansour este angajat bine de Sanchez şi înscrie pe lîngă Lobonţ. Dinamo se impune în final cu scorul de 3-1 şi rămîne pe primul loc, avînd patru puncte avans faţă de a

România - Serbia: Pariază pe minutul primului gol!

În ultimul meci disputat la Constanţa, România conducea Franţa cu 2-0 încă din minutul 17, în vreme ce Serbia, după 28 de minute, luase un avans de 3 goluri în Austria. De asemenea, spre deosebire

Deţinutul evadat de la Penitenciarul Jilava, prins

Emil Lecu, deţinutul care a evadat în noaptea de vineri spre sâmbătă din Penitenciarul Jilava, a fost predat poliţiei de către familia acestuia, anunţă

Detinutul de la Jilava, disparut sambata dimineata, a fost prins

Detinutul care a fost dat disparut sambata dimineata, in timp ce pazea gospodaria agricola din proprietatea penitenciarului Jilava, a fost prins, fiind transportat inapoi la inchisoare, a declarat, pentru NewsIn, purtatorul de cuvant al ANP, Denisa

A primit asternuturi de acasa

Deprimat si extrem de obosit, Gigi Becali a ajuns abia dimineata in arestul Capitalei. Dupa perchezitia corporala si

Vezi golul de senzaţie marcat de Bilaşco în minutul 35! Lobul perfect al jucătorului de la ...

În minutul 35 al partidei de la Buzău, Bilaşco finalizează o fază senzaţionala a Unirii Urziceni, cu un lob perfect din afara

FOTBAL: Gaz Metan - FC Arges 2-1 (minutul 70)

Surprinzator, echipa antrenata de Ionut Badea este condusa de catre formatia Gaz Metan Medias, cu scorul de 2-1. Au marcat Bud '13 si Sabou '20 pentru gazde. De cealalta parte, Tames a redus din diferenta in minutul

Încă o dezamăgire: Dayro Moreno, schimbat în minutul 37!

Columbianul Dayro Moreno a dezamăgit din nou în tricoul Stelei. Mijlocaşul ofensiv a fost înlocuit de Marius Lăcătuş în partida cu Farul, încă din minutul 37. În locul său a intrat un

Pandurii au învins Gaz Metan cu un gol marcat în minutul 1

Pandurii au întîlnit astăzi Gaz Metan într-un derby al echipelor aflate în suferinţă. Echipa lui Sorin Cîrţu primise marţi un serios supliment de încredere după succesul din faţa Stelei (2-0),

VIDEO » Gloria cere penalty în minutul 9 al jocului cu Poli! Crăciunescu lasă jocul să ...

În minutul 9, Sînmărtean îi pasează lui Frăsinescu din lovitură liberă, iar centrarea acestuia este respinsă cu mîna în corner de către Stelian Stancu. În ciuda protestelor

VIDEO » Wesley a cerut penalty în minutul 26. A fost?

În minutul 26, Wesley a profitat de o eroare a lui Sousa, după care a fost faultat din spate de apărătorul brazilian al CFR-ului. Arbitrul Ionică Serea a dictat continuarea jocului, considerînd că intervenţia lui Sousa