Dortmund a doborît recordul de spectatori stabilit la un meci al Stelei în grupele Europa League! Nebunie pe Signal Iduna Park 18.09.2015

18.09.2015 Dortmund a doborît recordul de spectatori stabilit la un meci al Stelei în grupele Europa League! Nebunie pe Signal Iduna Park Borussia Dortmund a depășit aseară la meciul cu Krasnodar recordul stabilit la meciul Schalke - Steaua. Este vorba doar despre spectatorii la un meci din grupele competiției. Aseară, pe Signal Iduna Park au fost 55.200 de spectatori, în timp

Borussia Dortmund a depășit aseară la meciul cu Krasnodar recordul stabilit la meciul Schalke - Steaua. Este vorba doar despre spectatorii la un meci din grupele competiției. Aseară, pe Signal Iduna Park au fost 55.200 de spectatori, în timp ce la partida Schalke - Steaua din sezonul 2011-2012 au fost 53.123 de oamen. Top asistență în Europa League: 1: 67.553 – Dynamo Kyiv 5-2 Everton, 19/03/2015, 16-zecimi2: 67. ...

Stiri pe aceeasi tema:

Borussia Dortmund, noul lider din Bundesliga » Haaland, dublă la revenirea pe gazon

Borussia Dortmund a învins-o pe Mainz, scor 3-1, și este pe primul loc în Germania. Erling Haaland, 21 de ani, a reușit o „dublă” la revenirea pe gazon după aproape o lună de pauză. Echipa antrenată de Marco Rose a deschis scorul în minutul

Borussia Dortmund i-a găsit deja înlocuitor lui Haaland: un jucător cu mamă româncă!

Borussia Dortmund are şanse mici să-l păstreze pe Erling Haaland (21 de ani) și în sezonul viitor, iar conducerea galben-negrilor îi caută deja înlocuitor atacantului. Sebastian Kehl, șeful departamentului de scouting al Borussiei, s-a deplasat

Cum a putut să apară Dusan Tadic, după lovitura dureroasă din Dortmund - Ajax

Sârbul Dusan Tadic (32 de ani) a avut o apariție hilară la revenirea în Olanda, după victoria obținută de Ajax în Liga Campionilor, scor 3-1, contra lui Dortmund.  Dusan Tadic a marcat golul de 1-1 în Dortmund - Ajax, meci jucat miercuri,