Energia, bronz in Cupa Romaniei 12.04.2009

12.04.2009 Energia, bronz in Cupa Romaniei In finala mica a turneului Final Four al Cupei Romaniei la baschet, echipa gazda a turneului, Energia Rovinari, a castigat cu scorul de 92-76 meciul pentru bronz cu CSU Cuadripol

In finala mica a turneului Final Four al Cupei Romaniei la baschet, echipa gazda a turneului, Energia Rovinari, a castigat cu scorul de 92-76 meciul pentru bronz cu CSU Cuadripol Brasov.

Energia, bronz in Cupa Romaniei

Stiri pe aceeasi tema:

Bronz pentru Rareş

SCRIMĂ. Rareş Dumitrescu a ocupat duminică seară locul trei la etapa de la Plovdiv a Cupei Mondiale de

Bronz la biatlon

REZULTATE. Echipa feminină a României a cucerit ieri medalia de bronz la ştafetă 3 x 6 km la Europenele de biatlon pentru juniori şi tineret de la Ufa (Rusia), a anunţat site-ul federaţiei

ATLETISM: Anca Heltne a cucerit medalia de bronz la aruncarea greutatii la CE de la Torino

Atleta romana Anca Heltne a ocupat, vineri, locul 3 la aruncarea greutatii, ea avand o reusita de 18,44 de metri in finala probei din cadrul Campionatelor Europene de Atletism in sala de la Torino, informeaza site-ul oficial al competitiei.Pe primul loc

Bronzul Ancuţei!

Prima zi, prima medalie pentru România prin Anca Heltne, la aruncarea greutăţiiObiectivul echipei României la Campionatele Europene de sală a fost îndeplinit încă din prima zi a întrecerilor de la

Încă un bronz

Ioan Vieru a reuşit ieri să aducă României a doua medalie europeanăVineri seara, Anca Heltne s-a clasat pe locul 3 la aruncarea greutăţii. Sîmbătă seara, Ioan Vieru repetă performanţa, de această dată

Bronz la Europene

ATLETISM. Românca Anca Heltne a câştigat aseară medalia de bronz la proba de aruncare a greutăţii din cadrul Campionatelor Europene de atletism de la

Al doilea bronz la Europene

ATLETISM. Ioan Vieru a obţinut aseară cea de-a doua medalie de bronz pen tru delegaţia României la Campionatele Europene de Atletism de la

Doar pentru bronz

Constănţenii de la CVM Tomis au ratat finala şi vor juca azi pentru locul 3Campioana României, CVM Tomis Constanţa, a ratat calificarea în finala GM Capital Challenge Cup, după ce a pierdut aseară, la Izmir

Bronz pentru CVM Tomis

Campioana României, CVM Tomis Constanţa, a obţinut ieri cea mai bună performanţă europeană din istoria clubului. Gruparea de pe Litoral a terminat pe locul al treilea în Final-Four-ul GM Capital Challenge Cup, după ce

Bronzează-te în aprilie!

Vacanţa în locuri exotice costă între 229 euro şi 605 euro Soare puternic, briza mării, pescăruşi, loţiune de plajă... Nu trebuie să aşteptaţi până la vară pentru a avea parte de o vacanţă din care să vă

Istoria Timişoarei, în bronz

Primăria oraşului Timişoara dă startul celui mai amplu proiect statuar din oraş, menit să puncteze, în opere de bronz, istoria locului. Aleea personalităţilor, care va fi amenajată într-un parc din oraş, va cuprinde 53 de busturi ale celor

ARAD: Pompierii aradeni au cucerit bronzul la Campionatul National de Judo

Pompierii aradeni s-au intors victoriosi de la Campionatul National de Judo care a avut loc, zilele trecute, la Satu

Argint şi bronz la CE de lupte

Delegaţia României prezentă la Campionatele Europene de la Vilnius a cucerit ieri două medalii, una de argint prin Estera Dobre, şi una de bronz prin Ana Maria Pavăl. Estera a pierdut finala categoriei 48 de kilograme

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, sâmbătă, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3,

Lupte - Eusebiu Diaconu a cucerit medalia de bronz la Campionatele Europene de la Vilnius

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, astăzi, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3, la Campionatele Europene de la Vilnius.

Bronz de colecţie

Eusebiu Diaconu a urcat ieri pe treapta a treia a podiumului la VilniusCampion european în 2007, la Sofia, şi vicecampion continental în 2005, la Varna, Sebi Diaconu a cucerit ieri bronzul categoriei 60 de kilograme

GIMNASTICĂ: Argint şi bronz

Koczi şi Tămârjan - argint, Drăgoi -

Milano: Romancele au luat argintul si bronzul la barna

Gimnastele romance Anamaria Tamirjan si Gabriela Dragoi au castigat astazi medaliile de argint si bronz in cadrul probei de barna a finalei Campionatului European de Gimnastica de la

Roxana Cocos, bronz la Europene

Sportiva romana Roxana Cocos a castigat, duminica, medalia de bronz la Campionatele Europene de haltere, care se desfasoara la Bucuresti. Roxana Cocos a reusit sa castige bronzul la stilul aruncat, cu 114 kilograme. Cocos a evoluat la categoria 58

Roxana Cocos, medalia de bronz la Europene

Halterofila Roxana Cocos a cucerit, duminica, o prima medalie pentru Romania, de bronz, la stilul aruncat, cu 114 kilograme, in cadrul Campionatelor Europene de Haltere care se desfasoara in aceasta saptamana la