Federer a zis pas Cupei Davis 01.03.2009

01.03.2009 Federer a zis pas Cupei Davis Numarul 2 mondial, care nu s-a refacut inca dupa o accidentare la spate, a decis sa declare forfait pentru intalnirea SUA –

Numarul 2 mondial, care nu s-a refacut inca dupa o accidentare la spate, a decis sa declare forfait pentru intalnirea SUA – Elvetia.

Federer a zis pas Cupei Davis

Stiri pe aceeasi tema:

HOCHEI: HC Csiszereda a castigat primul meci al finalei Cupei MO

HC Csiszereda a castigat primul meci din finala Ligii Mol la hochei pe gheata, dupa ce a invins concitadina Sport Club Miercurea Ciuc cu scorul de 5-2 (1-1,

Finala Cupei Mondiale de Escalada pe Gheaţă

Timp de trei zile, 72 de concurenţi din 16 ţări se întrec pe pârtia Kalinderu din Buşteni la Finala Campionatului Mondial de Escaladă pe

HANDBAL: Otelul Galati a obtinut calificarea in sferturile de finala ale Cupei Cupelor

Echipa feminina de handbal HC Otelul Galati s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Cupelor, dupa ce a invins sambata, pe teren propriu, formatia maghiara DVSC-Aquaticum Debrecen, cu scorul de 29-24

Oţelul Galaţi s-a calificat în "sferturile" Cupei Cupelor

Meciul de la Galaţi a început cu un moment de reculgere în memoria lui Marian Cozma. Oţelul a pornit cu gînduri mari în partida de acasă contra unguroaicelor de la Debrecen. Fetele lui Gabriela Artene au

HANDBAL: UCM Resita, victorie lejera in optimile Cupei Challenge

Formatia UCM Resita a castigat cu scorul de 31-20 (16-8) meciul jucat sambata cu MRK Vardar Skopje, din prima mansa a optimilor Cupei Challenge, competitie pe care resitenii au castigat-o in ultimele doua

Otelul Galati, in sferturile Cupei Cupelor

Weekendul in care atat handbalul romanesc, cat si cel din Ungaria vor juca in memoria lui Marian Cozma a debutat cu un succes. HC Otelul Galati a obtinut la limita calificarea in sferturile de finala ale Cupei Cupelor la handbal feminin, dupa ce a

Steaua învinsă în prima manşă a optimilor Cupei Cupelor

Steaua MFA a fost învinsă de de Valladolid cu scorul de 33-27 (15-10) în meciul jucat sâmbătă, la Buzău, în prima manşă a optimilor Cupei Cupelor la handbal.Golurile roş-albaştrilor au fost marcate

Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile Cupei EHF

Formaţia Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF după ce a învins sâmbătă, în manşa retur, echipa maghiară Feherep Alcoa cu scorul de 36-27 (15-15).Golurile braşovencelor

HANDBAL: Steaua, invinsa acasa in mansa tur a optimilor Cupei Cupelor

Steaua MFA a fost invinsa de de Valladolid cu scorul de 33-27 (15-10) in meciul jucat sambata, la Buzau, in prima mansa a optimilor Cupei Cupelor la

HANDBAL: HCM Baia Mare a ratat calificarea in "sferturile" Cupei EHF

Formatia de handbal feminin HCM Baia Mare a ratat calificarea in sferturile de finala ale Cupei EHF dupa ce a pierdut duminica, in deplasare, scor 28-33 (16-18), mansa retur din optimi cu formatia germana HC

HCM Constanţa învinsă în optimile Cupei Cupelor

Formaţia masculină Handbal Club Municipal Constanţa a pierdut duminică, scor 25-33 (12-19), în meciul tur din optimile Cupei Cupelor, disputat în Slovacia, în compania echipei Tatran

Finala Cupei României se va juca pe 1 aprilie

Consiliul Director al Federaţiei Române de Volei a aprobat unele modificări la programul de desfăşurare a Cupei României şi a Turneului final de juniori. Astfel, finala Cupei României se va juca pe 1 aprilie

Rulmentul Braşov va întâlni formaţia norvegiană Byasen HE în sferturile Cupei EHF

Echipa Rulmentul Urban Braşov va întâlni în sferturile de finală ale cupei EHF gruparea norvegiană Byasen HE, conform tragerii la sorţi care a avut loc marţi la Viena.Ardelencele vor juca primul meci

Oţelul Galaţi va întâlni pe Larvik HC în sferturile de finală ale Cupei Cupelor

Formaţia feminină Oţelul Galaţi va disputa sferturile de finală ale Cupei Cupelor cu gruparea norvegiană Larvik HC, conform tragerii la sorţi ce a avut loc marţi la Viena.Oţelul Galaţi va disputa primul meci în deplasare

Start in 16-imile Cupei UEFA! - live score

Fotbalul mare revine in forta: in aceasta seara au loc 11 meciuri in 16-imile de finala ale Cupei UEFA. Chiar daca Romania nu are nici o echipa calificata in aceasta faza a competitiei, trei romani se vor afla astazi pe teren. Printre ei se gaseste si

Pugiliştii vor boxa fără cască de protecţie în finalele Cupei României

Presedintele Federatiei Române de Box, Rudel Obreja, a declarat, miercuri, ca pugilistii vor boxa fara casca de protectie la finalele Cupei României de seniori de la Iasi, ceea ce va reprezenta o premiera pentru boxul

CVM Tomis Constanta s-a calificat în Final Four-ul Cupei Challenge

Echipa masculina de volei CVM Tomis Constanta s-a calificat, miercuri, în Final Four-ul Cupei Challenge, dupa ce a învins, în deplasare, pe Metallurg Zhlobin (Belarus), scor 3-1 (25-21, 22-25, 25-18, 25-15),

BOX: Fara casca de protectie la finalele Cupei Romaniei

Presedintele Federatiei Romane de Box, Rudel Obreja, a declarat ca pugilistii vor boxa fara casca de protectie la finalele Cupei Romaniei de seniori de la Iasi, ceea ce va reprezenta o premiera pentru boxul amator romanesc, transmite corespondentul

Mutu ataca finala Cupei UEFA

In aceasta seara au loc alte cinci meciuri, mansa tur, din saisprezecimile ultimei editii de Cupa UEFA, redenumita pentru sezonul viitor Europa Legue. Desigur, partida care ne face cel mai mult cu ochiul este cea de pe Stadio Artemio Franchi din

Anglia va candida singură la organizarea Cupei Mondiale din 2015

Preşedintele Rugby Federation Union, Martyn Thomas, a confirmat astăzi faptul că Anglia va candida singură la organizarea Campionatului Mondial din 2015. Acesta a mai anunţat şi asigurarea sprijinului necondiţionat din