Geniul lui Forlan 16.06.2010

16.06.2010 Geniul lui Forlan Atacantul lui Atletico Madrid i-a îngenuncheat pe africani. Uruguay a pus capăt seriei de meciuri fără înfrîngere (14) ale selecţionatei Africii de

Atacantul lui Atletico Madrid i-a îngenuncheat pe africani. Uruguay a pus capăt seriei de meciuri fără înfrîngere (14) ale selecţionatei Africii de Sud.

Geniul lui Forlan

Stiri pe aceeasi tema:

Diego Forlan a cucerit Gheata de Aur a anului 2009

Fotbalistul echipei Atletico Madrid, Diego Forlan, golgheterul campionatului Spaniei cu 32 de reuşite, a devenit, în week-end-ul trecut, şi câştigătorul Ghetei de Aur în sezonul 2008/2009, informează

Diego Forlan a câştigat "Gheata de Aur"

Diego Forlan este golgeterul ediţiei 2008-2009 a campionatului Spaniei, însă cele 32 de goluri reuşite pentru Atletico i-au adus atacantului şi postura de golgeter al Europei. Uruguayanul a stâns 64 de puncte şi a devenit noul câştigător al

Diego Forlan a câştigat Gheata de Aur | VIDEO

Atacantul uruguayan, Diego Forlan (Atletico Madrid), golgheterul campionatului Spaniei, cu 32 de reuşite, a câştigat Gheata de Aur pentru sezonul

Diego Forlan la Atletico Madrid până în 2013

Internaţionalul uruguaian Diego Forlan şi-a prelungit înţelegerea cu gruparea Atletico Madrid până în 2013 anunţă postul iberic Radio Marca.Atacantul s-a întâlnit astăzi cu cei din conducerea

Uruguayenii îşi pun toate speranţele în cuplul Forlan-Suarez

Golgeter al acestor preliminarii pentru 'naţionala' sa, cu 7 goluri marcate,  Diego Forlan este considerat de bookmakeri principalul pericol al defensivei trupei conduse de Maradona, cotaţia pentru un gol marcat de vârful

Diego Forlan, coşmarul lui Valdes

Toată lumea ştie că, pe Vicente Calderon, Barca a înregistrat prima înfrîngere în campionat şi că rămîne lider, cu două puncte în faţa următoarei clasate. Că a debutat Bartra, că a

Presa spaniolă: "Forlan luminează visul lui Atletico!"

Spaniolii visează după victoria lui Atletico din această seară, care rămîne astfel invincibilă în faţa echipelor din Anglia pe propriul teren.Cotidianul spaniol AS notează că "Dubla este posibilă", referindu-se la Copa del

Forlan: "Un rezultat bun, dar returul pe Anfield va fi dificil!"

Diego Forlan nu a vrut să pară prea entuziasmat la finalul partidei cu Liverpool, în ciuda victoriei obţinute de formaţia sa chiar prin reuşita lui. Atacantul uruguayan insistă că returul de pe Anfield va fi foarte

Forlan, "bestia nera" pentru Liverpool!

Diego Forlan a fost omul semifinalei pentru Atletico, înscriind în ambele manşe cîte un gol, reuşite care au dus-o pe Atleti mai departe, în finala cu Fulham. În tur, atacantul uruguayan a marcat în minutul 9 al partidei de

Diego Forlan a eliminat-o pe Liverpool! Atletico Madrid - Fulham, în finala Europa League!.

În returul de pe Anfield, Liverpool a deschis scorul prin Aquilani în minutul 44, iar primele 90 de minute s-au încheiat cu cele două echipe aflându-se la egalitate la scorul general. În debutul prelungirilor, Benayoun a

CM 2010: Vrăjitorul Forlan, minunea Uruguayului - VIDEO

Dublă campioană mondială, naţionala Uruguayului revine la Mondiale, după ce a absentat de la balul din Germania. Echipa celui mai bun marcator din lume în sezonul trecut încheie grupa A de prezentare a participantelor la turneul final din Africa

Curs de anatomie cu Diego Forlan! Uruguayanul are musculatura perfect definită!

Atacantul lui Atletico Madrid ar putea fi model pentru studenţi la cursurile de anatomie! Muşchii bustului şi ai braţelor sînt perfect definiţi! Vezi două imagini cu un ecorşeu de

Forlan şi Aguero, liderii eficienţei

Conform datelor statistice oferite de siteurile de specialitate, Forlan şi Aguero sînt jucătorii cu cea mai ridicată eficienţă în acest sezon dintre cei care vor fi prezenţi în finala Europa League. Contrar aşteptărilor,

Forlan: "Jucăm cu englezii, e un motiv în plus pentru mine să vreau să-i bat!"

Golgeterul lui Atletico Madrid Diego Forlan spune că evoluţiile modeste pe care le-a avut în tricoul lui Manchester United nu sînt decît un motiv în plus care-l fac să-şi dorească o victorie în faţa englezilor de la Fulham

Forlan, eroul lui Atletico. Liga Europa merge la Madrid

Două goluri marcate de atacantul uruguayan Diego Forlan - ultimul dintre ele în minutul 116 al meciului - au adus victoria lui Atletico Madrid (2-1) în faţa lui Fulham în prima finală a Ligii

Forlan: "Încă nu-mi vine să cred ce am reuşit!"

Fabulosul atacant al lui Atletico Madrid, Diego Forlan, a înscris 55% dintre golurile formaţiei sale în Europa League în acest sezon, 6 din 11."Încă nu-mi vine să cred ce am reuşit! Cu timpul abia cred că ne vom da seama ce

Molinero: "La golul lui Forlan, am sărit şi era să dau cu capul în tavan"

Actualul jucător al lui Dinamo şi fostul component al lui Atletico Madrid, Francisco Molinero, şi-a felicit foştii colegi după victoria de aseară în faţa lui Fulham, 2-1, spaniolii câştigând trofeul Ligii

Molinero: "La golul lui Forlan era sa dau cu capul in tavan!" :)

Francisco Molinero, fostul jucător al lui Atletico Madrid, le-a ţinut pumnii foştilor săi colegi în finala Europa League, cîştigată de spanioli împotriva celor de la Fulham (2-1). "Cînd a marcat Forlan golul victoriei,

Zaira Nara, secretul lui Diego Forlan

Diego Forlan, eroul lui Atletico, are un secret. Zaira Nara, logodnica sa, îl face să joace aşa bine. I-a dedicat iubitei sale "dubla" care a dus trofeul Europa League la

Vedeta echipei » Diego Forlan

Data naşterii: 19 Mai, 1979Locul naşterii: Montevideo (Uruguay) Carieră: 1998-2002 Independiente2002-2004 Manchester United2004-2007 Villarreal2007 - ??? Atletico MadridSelecţii: 61Diego Forlan a fost jucătorul care a condus-o