HANDBAL: Rulmentul Brasov, victorie lejera la Cluj, cu Jolidon, 04.02.2009

04.02.2009 HANDBAL: Rulmentul Brasov, victorie lejera la Cluj, cu Jolidon, Formatia Rulmentul Urban Brasov s-a impus, miercuri, in deplasare, in fata gruparii "U"Jolidon Cluj, scor 42-28 (22-14) in cadrul unui meci disputat in

Formatia Rulmentul Urban Brasov s-a impus, miercuri, in deplasare, in fata gruparii "U"Jolidon Cluj, scor 42-28 (22-14) in cadrul unui meci disputat in devansul etapei a 15-a Ligii Nationale feminine.

HANDBAL: Rulmentul Brasov, victorie lejera la Cluj, cu Jolidon, 42-28

Stiri pe aceeasi tema:

Derby-ul Rulmentul-Oltchim Rm. Vâlcea se va juca pe 11 februari

Derby-ul Ligii Naţionale feminine de handbal dintre Rulmetul Braşov şi Oltchim Râmnicu Vâlcea din etapa a 16-a se va disputa pe 11 februarie de

Gaţu: "Dacă dispare Rulmentul, nu se mai poate organiza campio

Criza financiară de la Rulmentul Braşov poate lăsa handbalul românesc mai sărac cu o echipă. Dispariţia Rulmentului ar putea să reducă şi

Rulmentul, în faliment!

ŞOC. Renumita echipă feminină de handbal Rulmentul Braşov are mari probleme financiare, fiind în pragul

HANDBAL: Rulmentul Brasov, victorie lejera la Cluj, cu Jolidon,

Baia Mare victorie, Rulmentul doar egal

In aceasta seara cele doua reprezentante ale Romaniei in cupa EHF au sustinut partidele tur in cadrul optimilor de finala ale competitiei.Dupa aceste doua jocuri,atat HCM BAIA MARE cat si,mai ales,RULMENTUL BRASOV pastreaza sanse

Rulmentul a învins Oltchim în derby-ul Ligii Naţionale feminine

Rulmentul a administrat Oltchimului o corecţie aseară la Braşov şi s-a apropiat la un singur punct de campioaneMeciul orgoliilor şi al marilor ambiţii aseară la Braşov între marile rivale Rulmentul şi Oltchim. La

Ivica Rimanici: "Rulmentul este o echipă de top, iar asta s-a văzut azi"

Antrenorul Oltchimului, Ivica Rimanici, a apreciat că echipa sa a pierdut în faţa unei echipe de top în derby-ul de astăzi contra Rulmentului. "Rulmentul a jucat foarte bine, a avut şi un portar foarte bun, iar noi

Rulmentul Braşov - Feherep Alcoa, sîmbătă, live pe GSP TV de la 19:00

Rulmentul Urban Braşov va juca sîmbătă, 14 februarie, cu formaţia ungară Feherep Alcoa, în partida retur contînd pentru optimile Cupei EHF. Meciul va fi transmis live de GSP TV începînd cu

Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile Cupei EHF

Formaţia Rulmentul Braşov s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF după ce a învins sâmbătă, în manşa retur, echipa maghiară Feherep Alcoa cu scorul de 36-27 (15-15).Golurile braşovencelor

Rulmentul şi Oţelul îşi află adversarele mâine

Marţi, are loc la Viena tregerea la sorţi a sferturilor de finală în Cupa EHF, Cupa Cupelor şi Cupa Challenge. Sferturile Cupei EHF, adversarele Rulmentului:Randers HK (Danemarca)SD Itxako (Spania)Issy les Moulineaux

Cristina Neagu si Patricia Vizitiu raman jucatoarele Rulmentului

Neplatite de sase luni, doua dintre cele mai valoroase jucatoare ale vicecampioanei Rulmentul Brasov au depus pe 27 ianuarie memorii pentru a deveni jucatoare libere de contract. Comisia de omologare a memoriilor din cadrul FRH a decis astazi ca

Rulmentul Braşov va întâlni formaţia norvegiană Byasen HE în sferturile Cupei EHF

Echipa Rulmentul Urban Braşov va întâlni în sferturile de finală ale cupei EHF gruparea norvegiană Byasen HE, conform tragerii la sorţi care a avut loc marţi la Viena.Ardelencele vor juca primul meci

Rulmentul are termen până pe 23 februarie să le plătească pe Neagu şi Vizitiu

Gruparea feminină de handbal Rulmentul Urban Braşov are termen până pe 23 februarie să le plătească salariile restante jucătoarelor Cristina Neagu şi Patricia Vizitiu, în caz contrar cele două vor deveni libere

Woo Sun Hee de la Rulmentul şi-a depus memoriu pentru a deveni liberă de contract

Jucătoarea de origine sud-coreeană a echipei de handbal Rulmentul Urban Braşov, Woo Sun Hee, şi-a depus, miercuri, memoriu la Federaţie Română de Handbal pentru a deveni liberă de contract din cauza neachitării

Horvath şi Barbosa vor să plece de la Rulmentul pentru că nu au fost plătite

Handbalistele Lidija Horvath şi Alexandrina Barbosa au contactat Federaţia Europeană de Handbal pentru a afla cum pot deveni libere de contractul având în vedere că Rulmentul Urban Braşov nu le-a plătit de mai

Rulmentul Brasov ar putea fi scos pentru a 14-a oara la privatizare

Societatea Comerciala Rulmentul Brasov ar putea fi scoasa din nou la privatizare, a anuntat conducerea consortiului de lichidatori, citat de

Rulmentul, scos din nou la licitaţie

Platforma industrială Rulmentul va fi scoasă din nou la licitaţie deoarece compania Resort Tâmpa Srl, care a câştigat licitaţia organizată la finele anului 2008, nu a virat banii în conturile lichidatorului RVA Insolvency Specialists

HANDBAL. Rulmentul Brasov, victorie mare in Norvegia!

Echipa feminina de handbal Rulmentul Brasov s-a impus, sambata, scor 31-27 (17-13), in deplasare, in fata gruparii norvegiene Byassen Trondheim, in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei EHF, transmite corespondentul

Rulmentul aproape de semifinalele Cupei EHF

Rulmentul a înregistrat prima victorie în sferturile Cupei EHF: Byasen Trondheim-Rulmentul Brasov 27-31 (13-17). Fetele lui Herbert Muller a condus încă de la începutul partidei. Fetele s-au decsurcat foarte

HANDBAL: Jucatoarele de la Rulmentul su refuzat sa se antreneze