Jocurile viclene ale lui Ceausescu

Stiri pe aceeasi tema:

Motto: Daca e sambata, e ziua

Vosganian: Bugetul pe 2012, rezultatul buimăcelii şi al tentaţiilor viclene

USL ar putea ataca bugetul pe 2012 la Curtea Constituţională, a declarat la RFI vicepreşedintele PNL, Varujan Vosganian. "E limpede că trebuie o schimbare de atitudine. Altminteri, cobalto-terapia asta nu va face decât să cronicizeze agonia

Din păcate, bolile viclene au paşaport universal

Şi nu se sinchisesc de geografie când îşi pun în cap să reteze vieţi, o fac indiferent de latitudine şi longitudine. O “Baba Cloanţa” de boală neiertătoare l-a omorât pe

Iohannis critică din nou PSD: În tentativa de a se salva de justiţie, unii politicieni învinuiesc magistraţi, blamează multinaţionale viclene şi diabolizează UE

În alocaţiunea susţinută în cadrul ceremoniei de decorare a unor supravieţuitori ai Holocaustului, preşedintele Klaus Iohannis a inserat şi un mesaj pentru coaliţia

LIVE BLOG | România U23 debutează la Jocurile Olimpice de la Tokyo

România U23 debutează, astăzi, începând cu ora 14:00, la Jocurile Olimpice, în compania

Programul de azi al sportivilor români la probele de la Jocurile Olimpice Tokyo 2020

Sportivii români de la mai multe discipline au debutat, sâmbătă, 24 iulie, la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Scrimerii Ana Maria Popescu și Iulian Teodosiu au intrat în luptă, prima având deja o medalie asigurată prin calificarea în finală.

L-a lovit cu crosa în cap! Incidente la Jocurile Olimpice

Incidente la Jocurile Olimpice. La finalul meciului de hochei pe iarbă Spania - Argentina (1-1), argentinianul Lucas Rossi, 36 de ani, l-a lovit în cap pe ibericul David Alegre (36) cu crosa! Totul s-a petrecut în timp ce Alegre primea îngrijiri

Novak Djokovic, fotografie virală de la Jocurile Olimpice, la antrenamentul gimnastelor

Tenismenul Nivak Djokovic, care participă în această perioadă la Jocurile Olimpice, a făcut senzație în primele sale zile la Tokyo, nu doar pe teren. Sârbul în vârstă de 34 de ani a fost surprins într-o ipostază mai puțin obișnuită pentru

Jocurile Olimpice, triatlon: Felix-Pierre Duchampt, reprezentant în premieră pentru România, s-a poziţionat pe locul 36 în competiţia individuală

Triatlonistul Felix-Pierre Duchampt, reprezentant în premieră pentru România la această disciplină, s-a clasat, luni, pe locul 36 în competiţia individuală, la Jocurile Olimpice de la Tokyo. România nu a avut niciodată reprezentare olimpică la

Moment ciudat la Jocurile Olimpice » Jumătate dintre sportivi au ratat startul în proba de triatlon! România a fost reprezentată de Felix Duchampt

Proba de triatlon masculin de la Jocurile Olimpice a oferit un moment amuzant. Jumătate dintre sportivi nu au auzit semnalul de start.  Toate rezultatele sportivilor români de la Jocurile Olimpice sunt AICI Proba de triatlon este un test de

Programul de mâine al sportivilor români la probele de la Jocurile Olimpice Tokyo 2020

Sportivii români își continuă parcursul la Jocurile Olimpice de la Tokyo, marți, 27 iulie, în a patra zi a competiției. Înotătorii David Popovici și Robert Glință luptă în finalele 200 m liber, respectiv 100 m spate, potrivit programului

David Popovici la două sutimi de secundă de medalie la Jocurile Olimpice, dar cu nou record european de juniori! Cum s-a trăit cursa pe viu

David Popovici a fost aproape de bronzul olimpic la Tokyo Aquatics Center. Puștiul-fenomen, a terminat primul sub linia podiumului la 200 de metri liber, deși nu are decât 16 ani și 10 luni! S-a schimbat vremea la Tokyo. Taifunul Nepartak, ale cărui

Pe ce loc se află România în clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice Tokyo 2020, după a cincea zi

România ocupă locul 39, în clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice 2020 din Japonia, la finalul zilei de marţi, a cincea a competiţiei polisportive găzduite de Tokyo. După cinci zile de concurs, România are o singură medalie, argintul

Programul sportivilor români la Jocurile Olimpice Tokyo 2020. David Popovici luptă pentru medalie în finala la 100 de metri liber

Sportivii români își continuă parcursul la Jocurile Olimpice de la Tokyo, joi, 29 iulie, în a șasea zi a competiției. Miercuri a fost cea mai bună zi a României în această ediție, cu un aur și argint la canotaj. România mai are un argint la

Novak Djokovic, învins în semifinale la Jocurile Olimpice! Sârbul, criză de nervi în meciul cu Alexander Zverev

Sârbul Novak Djokovic (34 de ani, 1 ATP) a pierdut surprinzător în semifinalele turneului masculin de tenis de la Jocurile Olimpice, fiind învins de neamțul Alexander Zverev (24 de ani, 5 ATP), scor 6-1, 3-6, 1-6, după un meci de două ore și

Primul transgender care ia startul la Jocurile Olimpice » Când va intra în concurs

Halterofila neo-zeelandeză Laurel Hubbard a concurat până în 2013 ca bărbat. Și-a schimbat sexul și acum o va face ca femeie la categoria plus 87 de kilograme la Jocurile Olimpice. Echipa de jurnaliști GSP din Japonia, formată din Marian

Scandal la Jocurile Olimpice » Era sigur de victorie, dar a fost descalificat! La final a făcut haos în ring

Partida de box dintre britanicul Frazer Clarke (29 de ani) și cea dintre francezul Mourad Aliev (26 de ani), de la categoria supergrea, s-a terminat cu scandal. Disputa a fost oprită de arbitru în finalul rundei a doua și Clarke a fost declarat

Programul de joi, 5 august, al sportivilor români la Jocurile Olimpice

Sportivii români intră, joi, în cea de-a 13-a zi de competiții din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo. România va fi reprezentată pe 5 august în proba feminină la săritura în înălțime și la lupte libere, 53 kg feminin. Programul

Luptătoarea Andreea Beatrice Ana s-a oprit în primul tur la Jocurile Olimpice Tokyo 2020

Luptătoarea română Andreea Beatrice Ana (20 ani) a fost învinsă joi dimineața, în primul tur al categoriei 53 kg, la lupte feminine, de la Jocurile Olimpice de Tokyo 2020, de sportiva belarusă

Un cal care a concurat la Jocurile Olimpice a fost eutanasiat, după ce s-a accidentat la Tokyo!

Situație controversată la Jocurile Olimpice. Jet Set, calul alături de care elvețianul Robin Godel a concurat la Tokyo, a fost eutanasiat după ce a suferit o accidentare gravă în timpul concursului. La proba de întreceri individuale a concursului