Lewis Hamilton are statuie de ceară la muzeul Madame Tussauds 20.03.2009

20.03.2009 Lewis Hamilton are statuie de ceară la muzeul Madame Tussauds De ce e nevoie pentru a avea o statuie de ceară la Madame Tussauds? De o suma ridicolă de 230.000 de dolari. Probabil şi faptul că este cel mai tînăr campion mondial în Formula 1 l-a ajutat! Hamilton, campionul

De ce e nevoie pentru a avea o statuie de ceară la Madame Tussauds? De o suma ridicolă de 230.000 de dolari. Probabil şi faptul că este cel mai tînăr campion mondial în Formula 1 l-a ajutat! Hamilton, campionul en-titre,

Lewis Hamilton are statuie de ceară la muzeul Madame Tussauds

Stiri pe aceeasi tema:

AUTOMOBILISM: Lewis Hamilton a fost decorat de Regina Elisabeta a II-a

Lewis Hamilton, pilotul britanic de Formula 1, care a fost in sezonul trecut cel mai tanar campion mondial, a fost decorat, marti, de Regina Elisabeta a II-a cu distinctia ''Membru al Imperiului

Button, cel mai bun în testele din Catalunya. Hamilton - ultimul

Jenson Button, pilotul britanic al echipei Brawn GP, a stabilit cel mai bun timp în a treia zi de teste libere de pe circuitul din Catalunya, la abia a doua prezenţă pe circuit în acest an. Timpul de top al

Lewis Hamilton, la Muzeul Madame Tussauds

Muzeul Madame Tussauds de la Londra a vernisat o statuie de ceara a pilotului britanic Lewis Hamilton, devenit in sezonul trecut cel mai tanar campion mondial de Formula 1, infatisat in combinezon de cursa, cu casca in mana, scrie

FORMULA 1: Hamilton, in galeria muzeului Madame Tussauds din Londra

Muzeul Madame Tussauds de la Londra a vernisat o statuie de ceara a pilotului britanic Lewis Hamilton, devenit in sezonul trecut cel mai tanar campion mondial de Formula 1 si primul campion de culoare din istoria

Lewis Hamilton a semnat pentru team-ul Madame Tussauds

Muzeul Madame Tussauds de la Londra a vernisat o statuie de ceara a pilotului britanic Lewis Hamilton. La sfarsitul sezonului trecut el a devenit cel mai tanar campion mondial de Formula 1. Hamilon este infatisat in combinezon de cursa, cu casca in

FORMULA 1 Hamilton: "Este o rusine ce se intampla in Formula 1"

Campionul mondial de Formula 1, britanicul Lewis Hamilton, a criticat dur recentele schimbari ale regulamentului de desemnare a invingatorului campionatului lumii, apreciind ca acestea nu vor fi apreciate de

Lewis Hamilton, optimist in preajma debutului CM

Pilotul britanic Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), devenit in 2008 cel mai tanar campion mondial de Formula 1 din istorie, si-a etalat optimismul, in presa germana, fata de sansele pe care le are de a obtine o noua coroana in sezonul 2009, declarand ca

Hamilton isi pune sperantele in Open-ul Chinez

Anthony Hamilton crede intr-o "recuperare-minune" in ceea ce priveste tulburarile de somn cauzate de schimbarea fusului orar. Iar planul sau de a trece cu bine peste aceasta problema il va ajuta, crede el, sa ii invinga pe ceilalti concurenti ai

Rosberg a fost primul în teste. Hamilton a fost printre cei mai slabi

Nico Rosberg, pilotul german al echipei Williams, a dominat testele libere efectuate astăzi pe circuitul Melbourne Park, din Australia. Lewis Hamilton, campionul mondial en-titre, a terminat în coada clasamentului. Fiul lui

Hamilton a fost penalizat şi va porni ultimul în Australia

Campionul mondial Lewis Hamilton va pleca ultimul de pe grila de start a Marelui Premiu Australian, după ce a avut probleme la cutia de vieze, pe care a fost nevoit să o schimbe. Calificat al 15-lea, britanicul a fost penalizat cu

Hamilton si Alonso s-au facut de ras

Cei doi fosti campioni mondiali au obtinut timpi modesti in sesiunea de calificari a Marelui Premiu al Australiei, prima etapa a sezonului 2009. Englezul a fost tradat de masina si va pleca, azi, ultimul. Formula 1 debuteaza azi cu Marele Premiu al

Trulli a fost retrogradat pe locul 12. Hamilton urcă pe 3

Jarno Trulli, pilotul echipei Toyota, a fost retrogradat de Forul Internaţional, după ce astăzi a terminat al treilea Marele Premiu al Australiei. Italianul a fost retrogradat 9 poziţii, pînă pe locul 12. Trulli a

John Higgins revine de la 0-4 şi îl învinge pe Anthony Hamilton! :O

Scoţianul în vârsta de 35 de ani, John Higgins, a reuşit să îl învingă în primul tur al Open-ului Chinez pe Anthony Hamilton, cu scorul de 5-4. După ce Hamilton a câştigat primele 4

Hamilton a pierdut locul trei din Australia

Pilotul echipei McLaren Mercedes şi campionul mondial en-titre, Lewis Hamilton, a pierdut ultimul loc de pe podiumul Marelui Premiu al Australiei pentru că a îndrumat în eroare organizatorii cursei, pilotul echipei Toyota fiind reinstalat pe locul

Circ în Formula 1: lui Trulli i-a fost acordat locul 3. Hamilton a fost descalificat

Campionul mondial Lewis Hamilton a fost descalificat din Marele Premiu de Formula 1 al Australiei, deoarece i-a indus intenţionat în eroare pe stewarzi, iar poziţia sa pe podium a fost luată de Trulli, care terminase iniţial

Poate Hamilton să repete titlul la volanul unui McLaren?

McLaren Mercedes şi campionul mondial de anul trecut, britanicul Lewis Hamilton, sunt printre favoriţii la titlurile mondiale din acest sezon al Formulei

Hamilton se apără: "Nu sînt un mincinos, echipa mi-a cerut să ascund adevărul!"

Pilotul lui McLaren Mercedes, Lewis Hamilton, şi-a cerut scuze pentru comportamentul său la Grand Prix-ul Australiei, şi consideră că nu poate fi numit "mincinos", deoarece directorul echipei sale i-a cerut să

Steliştii şi Lewis Hamilton

Aparent, nici o legătură între jucătorii Stelei şi Lewis Hamilton, campionul mondial la Formula 1. Dar există una. Duminică noapte, steliştii pledau cauza lui Gigi Becali la OTV. Ce căutau ei acolo, în loc să