Lupte - Eusebiu Diaconu a cucerit medalia de bronz la Campionatele Europene de la Vilnius 04.04.2009

04.04.2009 Lupte - Eusebiu Diaconu a cucerit medalia de bronz la Campionatele Europene de la Vilnius Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, astăzi, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3, la Campionatele Europene de la Vilnius.

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, astăzi, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3, la Campionatele Europene de la Vilnius. Citește mai departe...

Stiri pe aceeasi tema:

Eusebiu Tudor despre partida cu CS Buftea: "Un joc foarte important pentru noi"

Antrenorul Petrolului Ploieşti, Eusebiu Tudor, face  o avancronică la meciul echipei împotriva sale cu CS Buftea."Este un joc foarte important pentru noi si ne aşteptăm la o replică bună din partea adversarilor.

Eusebiu Tudor: "Doar nu o să îl împuşcăm pe Panaite!"

Antrenorul Petrolului Ploieşti, Eusebiu Tudor, a declarat, după meciul egal realizat de echipa sa cu CS Buftea că ”doar nu o să îl împuşcăm pe Panaite. Se întâmplă la un portar să mai greşească

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, sâmbătă, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3,

Eusebiu Diaconu, bronz european

TROFEU. Eusebiu Diaconu a obţinut sâmbătă medalia de bronz la categoria 60 de kilograme din cadrul concursului de lupte greco-romane din cadrul Europenelor de la

Luptătorul Eusebiu Diaconu încă aşteaptă premierea de la MTS pentru "bronzul" ...

În plin scandal legat de cei 630.000 de euro cheltuiţi nejustificat de Ministerul Tineretului şi Sportului pentru organizarea zilei de 2 mai, campionii europeni stau la rând pentru a-şi lua premierile pe

Astăzi e ziua ta... Eusebiu Ştefănescu

"Am învăţat cu sufletul..." "Fac excepţie. Mi-aduc aminte că eram la o masă cu Ion Besoiu, care mi-a fost şi îmi este în continuare foarte bun prieten. Toată lumea comandase acelaşi fel de mâncare,

Eusebiu Diaconu a ratat bronzul la lupte » Lîngă podium

Eusebiu Diaconu a ratat bronzul la Dortmund, dar România se întoarce cu patru medalii din Germania În ultima zi a Europenelor, Eusebiu Diaconu a avut şansa de a aduce o nouă medalie pentru România, însă "tricolorul" a pierdut

Eusebiu Diaconu, eliminat în turul doi al CM de lupte de la Istanbul

Sportivul român Eusebiu Diaconu a fost eliminat, marţi, în turul doi al probei de lupte greco-romane, categoria 60 de kilograme, din cadrul Campionatelor Mondiale de lupte ce se desfăşoară la

Eusebiu Diaconu, locul cinci în topul celor mai buni luptători din România

Luptătorul de greco-romane Eusebiu Diaconu, legitimat la SCM Bacău, s-a clasat pe locul cinci în topul pe anul sportiv 2011, realizat de Federaţia Română de

Luptătorul Eusebiu Diaconu pune punct carierei sportive

Luptătorul de greco-romane Eusebiu Diaconu, unul dintre cei mai titraţi sportivi români, a decis să agaţe ghetele în cui chiar înainte de Olimpiada de la

Actorii Eusebiu Ştefănescu şi Adrian Păduraru, pe scena Teatrului din Focşani, într-un spectacol dedicat Zilei Femeii

Consiliul  Judeţean Vrancea şi Centrul Culturii Vrancea, cu sprijinul Primăriei  Municipiului Focşani, în parteneriat cu Teatrul Municipal Mr.Gh.Pastia Focşani, organizează vineri, ora 18.00, la sala Teatrului, spectacolul „Sărut mâna,

Actorul EUSEBIU ŞTEFĂNESCU a MURIT

Actorul Eusebiu Ştefănescu a murit la vârsta de 70 de ani din cauza unei tumori

Eusebiu Ştefănescu a murit. Marele actor suferea de cancer

Eusebiu Ştefănescu a murit. Actorul în vârstă de 70 de ani s-a stins în această duminică. El fusese actor al Teatrului Naţional şi suferea de

A murit actorul Eusebiu Stefanescu. Dumnezeu sa-l odihneasca!

A incetat din viata actorul Eusebiu Stefanescu, avea 71 de ani. Condoleante familiei indoliate. Dumnezeu sa-l odihneasca!Artistul fusese diagnosticat cu cancer în 2013, atunci când medicii i-au descoperit o tumoare la

A murit actorul EUSEBIU ŞTEFĂNESCU

Îndrăgitul actor Eusebiu Ştefănescu s-a stins din viaţă la vârsta de 70 de

Un mare actor al Romaniei A MURIT in aceasta dimineata! Eusebiu Stefanescu avea 70 de ani!

Actorul Eusebiu Stefanescu a murit, duminica, la varsta de 70 de ani. Potrivit primelor informatii, decesul actorului a fost cauzat de o tumoare

Actorul Eusebiu Ştefănescu a încetat din viaţă

Eusebiu Ştefănescu, îndrăgitul actor romîn, s-a stins din viaţă la vârsta de 70 de ani. Citește mai

Cum şi-a organizat Eusebiu Ştefănescu propria petrecere de adio

Pe 3 mai 2014, când a împlinit 70 de ani, actorul Eusebiu Ştefănescu a dat o petrecere la care şi-a luat adio de la prieteni zâmbind şi ciocnind o cupă de şampanie. Citește mai