Marica, gol cu Monchengladbach! 31.01.2009

31.01.2009 Marica, gol cu Monchengladbach! Atacantul român a deschis scorul în minutul 67 al partidei pe care Vfb Stuttgart în faţa Borussiei Monchengladbach. Reuşita lui Marica

Atacantul român a deschis scorul în minutul 67 al partidei pe care Vfb Stuttgart în faţa Borussiei Monchengladbach. Reuşita lui Marica vine la scurt timp după ce acesta a fost lăudat de antrenorul său, Markus Babbel,

Marica, gol cu Monchengladbach!

Stiri pe aceeasi tema:

Bremen l-a transferat pe Marko Marin de la Monchengladbach pentru 8 milioane de euro

Finalista ultimei ediţii a Cupei UEFA, Werder Bremen, l-a achiziţionat, miercuri, pe internaţionalul german al Borussiei Monchengladbach, Marko Marin, care este privit ca înlocuitorul brazilianului Diego, plecat la

Nicu a fost integralist în meciul Borussia Monchengladbach - Hertha, scor 2-1

Mijlocaşul român Maximilian Nicu a evoluat la Hertha Berlin pe întreaga durată a partidei de duminică, pierdută în deplasare în faţa formaţiei Borussia Monchengladbach, scor 1-2, informează ediţia online

Marica neconvocat, Stuttgart face egal la Monchengladbach

Adversara Unirii Urziceni din Grupa G a Ligii Campionilor, VfB Stuttgart, a remizat în deplasare, cu Borussia Monchengladbach, scor 0-0, şi rămâne pe locul 14 în campionatul Germaniei, informează Kicker.La

Festival de goluri în Monchengladbach - Werder (VIDEO). Vezi rezultate din etapa a 20-a din Bundesliga

Borussia Monchengladbach a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, pe Werder Bremen, în etapa a 20-a din campionatul Germaniei. Citește mai

Monchengladbach face legea în Germania

Lider surpriză în Bundesliga. Borussia Monchenglabach a urcat pe primul loc în clasament după victoria cu scorul de 3-0 pe care a obţinut-o aseară, în deplasare, pe terenul rivalei locale FC

VIDEO » Neuer e Beto al Germaniei » Gafă identică contra lui Monchengladbach

Prima etapă din 2012 a fost una de coşmar pentru Manuel Neuer, portarul transferat în vară de Bayern pentru 18 milioane de euro.Trupa bavareză a pierdut, scor 1-3, în deplasarea de la Monchengladbach, iar goalkeeper-ul lui Bayern le-a înlesnit

Bayern l-a achiziţionat pe brazilianul Dante de la Borussia Monchengladbach

Gruparea Bayern Munchen l-a achiziţionat pe fundaşul brazilian Dante, de la Borussia Monchengladbach, şi se va despărţi de atacantul croat Ivica Olici, care va pleca la Wolfsburg, informează

Monitorizat de Monchengladbach! » După Maxim, un alt jucător de la Pandurii ar putea face pasul spre Bundesliga

Paul Anton a fost urmărit în ultima perioadă de echipa germană şi oficialii nemţilor sînt gata să facă o ofertă oficială pentru mijlocaş la vară. Gorjenii sînt pe punctul de a mai da o lovitură pe piaţa transferurilor, după ce l-a

VIDEO Autogol de senzaţie în partida dintre Dortmund şi Monchengladbach » Cristoph Kramer i-a uimit pe toţi

Borussia Monchengladbach a înscris un gol antologic în propria poartă în partida cu Dortmund, iar din minutul 58 "galbenii" au condus cu 1-0. Cristoph Kramer a încercat să-i trimită un balon propriului portar de la jumătatea terenului, însă a

VIDEO Incidente la derby-ul Borussia Monchengladbach şi FC Koln! Fanii au intrat pe teren şi s-au bătut cu forţele de ordine

Borussia Monchengladbach şi FC Koln s-au întîlnit ieri în derby-ul Rinului, iar gazdele au cîştigat cu 1-0, printr-un gol marcat în minutele de prelungire. Suporterii celor de la Koln au fost nemulţumiţi de eşecul în faţa rivalei, iar la

VIDEO Incidente la derby-ul Borussia Monchengladbach - FC Koln! Fanii au intrat pe teren şi s-au bătut cu forţele de ordine

Gest superb al celor de la Monchengladbach » Cum le-au mulţumit fanilor deplasaţi la Manchester

Peste 1.500 de fani germani făcuseră deplasarea pentru partida de marţi, de pe Etihad Stadium. Planurile acestora au fost date peste cap de ploaia torenţială care a dus la amânarea meciului.

Echipele din Manchester pregătesc mega-transferuri pentru iarnă » Jucători de la Real Madrid și Borussia Monchengladbach în vizor

Deși perioada de transferuri s-a încheiat în urmă cu puțin timp, marile cluburi ale Europei au început deja să se gândească la perioada de iarnă, punându-și scouterii să urmărească anumiți jucători. Cel mai

Gest fantastic al ultrașilor Borussiei Monchengladbach pentru ASU Poli Timișoara » S-a întâmplat înaintea meciului cu Werder Bremen

Suporterii celor de la Borussia Monchengladbach sunt într-o relație foarte strânsă de prietenie cu cei de la ASU Poli Timișoara. Cunoscând bine situația grea a clubului bănățean, ultrașii nemților au ținut neapărat să

Borussia Monchengldadbach l-a achiziționat în această iarnă  pe fundașul francez Timothee Kolodziejczak de la FC Sevilla.  Fundașul a fost transferat la gruparea germană contra sumei de 7,5 milioane de euro, semnând un

FOTO Încă o reacție savuroasă pe contul de twitter al Borussiei Monchengladbach » Cum i-au urat bun venit unui jucător cu nume greu de pronunțat

VIDEO Borussia Dortmund s-a distrat cu Borussia Monchengladbach, 6-1, și conduce autoritar în Bundesliga » Ce rezultate s-au mai înregistrat azi

Astăzi s-au disputat 6 meciuri din etapa a 6-a din Bundesliga și s-au marcat 13 goluri. Liderul Borussia Dortmund a obținut o victorie categorică, 6-1 cu Borussia Monchengladbach, grație triplei lui Aubameyang, dublei lui Philipp și a reușitei lui

VIDEO Cum a reacționat antrenorul lui Dortmund după 6-1: "M-am distrat" » Cum au glumit cei de la Monchengladbach

Antrenorul Borussiei Dortmund, Peter Bosz a savurat recitalul echipei sale, 6-1 cu Monchengladbach, cu Aubameyang și Philipp contribuind la 5 din cele 6 goluri ale liderului Bundesligii, care are un golaveraj formidabil 19-1 Cine mai plânge după

Încă o victorie pentru CFR Cluj în Spania » Liderul Ligii 1 a învins echipa U23 a Borussiei Monchengladbach + Ioniţă a marcat la debut

CFR Cluj, liderul la zi din Liga 1, a obţinut a treia victorie din tot atâtea  posibile în cantonamentul din Spania.  "Feroviarii" au învins astăzi formaţia U23 a Borussiei Monchengladbach, scor 1-0, graţie reuşitei lui