Murray a triumfat la Miami 06.04.2009

06.04.2009 Murray a triumfat la Miami Scoţianul Andy Murray a câştigat ieri turneul din seria Masters de la Miami, după ce în finală l-a înfrânt de sârbul Novak Djokovic, scor 6-2,

Scoţianul Andy Murray a câştigat ieri turneul din seria Masters de la Miami, după ce în finală l-a înfrânt de sârbul Novak Djokovic, scor 6-2, 7-5.

Murray a triumfat la Miami

Stiri pe aceeasi tema:

A triumfat Lipă

ALEGERI. Cvintupla campioană olimpică Elisabeta Lipă a devenit ieri preşedinta Federaţiei Române

FORMULA 1: Jenson Button, triumfator in Marele Premiu al Australiei!

Pilotul britanic Jenson Button (Brawn GP) a castigat Marele Premiu al Australiei, prima din cele 17 etape a Campionatului Mondial de Formula 1 editia 2009, duminica, pe circuitul Albert Park din

Alegeri în Kuweit. Femeile au triumfat

Patru femei au devenit, pentru prima dată, membre ale Parlamentului din Kuweit, în urma alegerilor legislative ce au avut loc ieri, relatează AFP, citând primele rezultate oficiale difuzate

Braşovenii au triumfat pe "terenul" pietrenilor

Piatra Neamţ a stabilit în acest an, prin propria-i etapă de campionat naţional, învingătorii întrecerilor de escaladă pe perete artificial (bouldering), la categoria seniorilor. Ultima rundă a "Naţionalelor"

HOCHEI: Pittsburgh Penguins a triumfat in Cupa Stanley!

Pittsburgh Penguins a castigat Cupa Stanley, trofeu ce recompenseaza invingatoarea campionatului profesionist nord-american de hochei pe gheata, dupa ce a invins Detroit Red

Craiova: Barca a triumfat in Cupa Romaniei

Nou-promovata in Liga a III-a, Triumf Barca, s-a calificat aseara in faza a patra a Cupei Romaniei. Elevii pregatiti de Iulica Balan au depasit cu 4-1 pe As Prometeu

Roger Federer a triumfat la Cincinnati: «Instrucţie cu Djokovici»

Elveţianul Roger Federer a cucerit titlul de campion al turneului Western & Southern Financial Group Masters de la Cincinnati, după ce l-a învins pe Novak Djokovic, scor 6-1 7-5. Acesta este cel de-al 16-lea titlu ATP

VIDEO Venezuela, din nou triumfatoare la Miss Universe

Pentru a sasea oara in istoria competitiei, o venezueleana, Stefanía Fernández (18 ani), castiga titlul de „cea mai frumoasa femeie“.Editia din 2009 a Miss Universe a fost prima in care o tara a castigat un al doilea titlu consecutiv. CLICK AICI

EDITORIALUL EVZ: Binele a triumfat în PSD! Sau nu?

Mircea Marian: „Satana a fost alungată de la conducerea social- democraţiei

Mircea Marian: Binele a triumfat în PSD! Sau nu?

Mircea Geoană a pierdut funcţia de preşedinte al PSD. Ateul Ion Iliescu s-a retras din toate structurile de conducere. Vanghelie a prins un post de vicepreşedinte, dar aproape toată lumea aşteaptă să fie tras pe linie moartă. Citește mai

"Machiavelicul Mou a renunţat la fotbal şi a triumfat ultradefensiv"

Majoritatea ziarelor iberice şi-au axat comentariile asupra fotbalului pe baricade pus în scenă ieri de Inter pe Camp Nou. "Barca n-a putut remonta în faţa unui Inter ultradefensiv. A învins maxima lui machiavelică: scopul

Alexandra Dulgheru a triumfat la Varşovia

Victorie mare pentru românca Alexandra Dulgheru, care a reuşit să-şi păstreze titlul la Varşovia, după ce a bătut-o pe chinezoaica Jie Zheng în două seturi, 6-3,

Serena Williams a triumfat la Wimbledon.

Jucătoarea americană de tenis Serena Williams a câştigat astăzi, pentru a patra oară în carieră, turneul de Mare Şlem de la Wimbledon, învingând-o în finala pe rusoaica Vera Zvonareva. De o oră de joc a avut nevoie

Nadal a triumfat la Wimbledon

Tenismenul Rafael Nadal, numărul 1 mondial, a câştigat turneul de Grand Slam de la Wimbledon, după ce l-a învins în finală, în trei seturi, pe cehul Tomas Berdych (locul 13 mondial), scor 6-3, 7-5,

Foto | Djokovic a triumfat la Australian Open.

Sârbul Novak Djokovici, locul 3 mondial, a câştigat primul Grand Slam al anului, la Australian Open, după ce l-a învins pe scoţianul Andy Murray în 3 seturi, 6-4, 6-2 şi 6-3.Novak Djokovici a dominat finala de la Melbourne de

Steaua şi Dinamo au mai jucat o singură finală în afară Bucureştiului, tot la Braşov. Roş-albaştrii au triumfat!

Steaua şi Dinamo au şanse să se întîlnească într-o finală a Cupei României, care nu a mai avut loc de 21 de ani! Ultimul act al competiţiei se va disputa pentru a doua oară în istorie sub Tîmpa, chiar pe terenul adversarilor Stelei din

Nadal l-a bătut pe Federer şi a triumfat pentru a şasea oară la Roland Garros!

Tenismanul spaniol Rafael Nadal a triumfat, duminică, pentru a zecea oară într-un turneu de Grand Slam după ce l-a învins în finala de la Roland Garros pe elveţianul Roger Federer în patru seturi: 7-5, 7-6 (7/3), 5-7, 6-1 la

Surpriza cehă: Petra Kvitova a triumfat la Wimbledon la prima sa finală de Grand Slam!

Jucătoarea cehă Petra Kvitova, numărul 8 WTA şi cap de serie numărul 8, a câştigat, sâmbătă, la 21 de ani, prima finală de Grand Slam din carieră, la Wimbledon, după ce a învins-o, cu scorul de 6-3, 6-4, pe rusoaica Maria

Barcelona învinsă de United la Casa Albă! » În Statele Unite au triumfat englezii :)

Nici una dintre echipe n-a fost primită de preşedintele Obama. Dar în timp ce finalista ultimei ediţii a Ligii s-a ales cu o vizită ”de consolare”, catalanii s-au întors la hotel. FC Barcelona şi Manchester United s-au "înfruntat" deunăzi