Nou succes la CE de haltere: Ninel Miculescu a cucerit medalia de aur la "smuls" 07.04.2010

07.04.2010 Nou succes la CE de haltere: Ninel Miculescu a cucerit medalia de aur la "smuls" Halterofilul dinamovist Ninel Miculescu a cucerit astăzi, la Minsk (Belarus), titlul european la procedeul smuls. El a reuşit să ridice 153 kg, la categoria 69 kg. Bucureşteanul este printre favoriţi şi la

Halterofilul dinamovist Ninel Miculescu a cucerit astăzi, la Minsk (Belarus), titlul european la procedeul smuls. El a reuşit să ridice 153 kg, la categoria 69 kg. Bucureşteanul este printre favoriţi şi la aruncat.

Stiri pe aceeasi tema:

Nicu Vlad a fost ales vicepreşedinte al Federaţiei Internaţionale de Haltere

Preşedintele Federaţiei Române de Haltere, Nicu Vlad, a fost ales miercuri în funcţia de vicepreşedinte al federaţiei internaţionale de specialitate, în cadrul congresului care a avut loc la Madrid,

Roxana Cocoş, medalie de bronz la CE de haltere

Sportiva română Roxana Cocoş a câştigat, astăzi, medalia de bronz la Campionatele Europene de haltere de la Bucureşti. Citește mai

HALTERE: Sportivii romani Velciu si Buci au abandonat la Campionatele Europene

Halterofilii romani Florin Veciu si Antonio Buci au abandonat la Campionatele Europene din cauza unor probleme

Românul Ninel Miculescu, medaliat cu argint la CE de haltere de la Bucureşti

Sportivul român Ninel Miculescu a obţinut medalia de argint la categoria 69 de kilograme, la stilul smuls, în cadrul Campionatelor Europene de haltere ce se desfăşoară în aceste zile la Bucureşti. Citește mai

HALTERE: Ninel Miculescu a castigat medalia de argint la Campionatul European

Halterofilul roman Ninel Miculescu a obtinut, marti, medalia de argint la stilul smuls, in limitele categoriei 69 de kilograme, in cadrul Campionatelor Europene care se disputa la

Botosani: Mihai Drescanu: omul care da greutate halterelor

Mihai Drescanu a intrat in istoria sportului din Botosani dupa ce a infiintat sectia de haltere. Numele lui se leaga insa si de

NEAMT: Haltere de performanta pentru copiii pietreni

Sectia de haltere este o premiera pentru orasul Piatra

HALTERE: Long Qingquan a doborat recordul mondial al turcului Halil Mutlu

Campionul olimpic Long Quingquan a reusit un debut impresionant la cea de-a 11-a editie a Jocurilor Nationale ale Chinei, stabilind un nou record mondial in concursul de haltere, la stitlul aruncat al categoriei 56

Ninel Miculescu, medaliat cu argint la CM de haltere.

Halterofilul Ninel Miculescu a ocupat, astăzi, locul doi la stilul smuls, la categoria 69 kg, în cadrul Campionatelor Mondiale de haltere de la Goyang (Coreea de Sud), informează Mediafax. Ninel Miculescu, în vârstă de 24 de ani, a

Bistriţean multiplu campion naţional şi european la haltere

La doar 17 ani, sportivul Răzvan Martin, legitimat la Clubul Sportiv Municipal, este multiplu campion naţional şi european la haltere. Cariera de sportiv a început-o în urmă cu 9 ani, la Cluj. Citește mai

Haltere: Antoniu Buci, campion european la aruncat

Halterofilul român Antoniu Buci a câştigat, ieri, medalia de aur la stilul aruncat şi medalia de argint la total, în concursul categoriei de 62 de kilograme la Campionatul European de la Minsk, în

Ninel Miculescu, trei medalii de aur la CE de haltere de la Minsk

Sportivul Ninel Miculescu a câştigat, miercuri, la categoria 69 de kilograme, trei medalii de aur la Campionatul European de haltere de la Minsk, la stilul smuls (153 kilograme), la stilul aruncat (180 kilograme) şi la total (333 kilograme).

România, bronz la Europenele de haltere

Roxana Cocoş a câştigat astăzi medaliile de bronz la stilul aruncat (130 kilograme) şi la total (229 kilograme), la Campionatul European de haltere de la Minsk, la categoria 63 de

Două medalii de bronz pentru Roxana Cocoş la CE de haltere

Roxana Cocoş a cîştigat două medalii de bronz, la categoria 63 kg, la Campionatele Europene care se desfăşoară în capitala Belarusului, la Minsk. Românca a fost a patra la stilul smuls, cu performanţa de 99 kg pe care

Triplu-campion european la haltere cu suflet de copil.

DIFERENTA. Ninel Miculescu a reusit o performanta uluitoare la Campionatul European de Haltere, la categoria 63 de kilograme, castigand trei medalii de aur (smuls, aruncat si total). Sportivul legitimat la Dinamo nu este un dur si in viata de zi cu zi,

Elisabeta Lipă l-a convins pe triplul medaliat cu aur la europenele de haltere să continue: ...

Elisabeta Lipă, şefa de la Dinamo, l-a convins în decembrie 2009 să nu renunţe. Ca sportiv, Ninel Miculescu a trecut prin toate fazele. Entuziasmul de început. Muncă grea, dopaj, gînduri de retragere şi, în sfîrşit,

Liceul cu Program Sportiv, "fabrică" de campioane europene la haltere

La unitatea de învăţământ din Galaţi învaţă două eleve ce au fost recent medaliate cu aur în competiţia continentală destinată juniorilor. Cele două sportive sunt pregătite de către antrenorii Costel Dimofte şi Mihai Nicolae, iar

Încep Mondialele de haltere! Triplul campion european, Ninel Miculescu, speră să repete ...

În perioada 17-26 septembrie, în Antalya (Turcia), se desfăşoară Campionatele Mondiale de haltere., această competiţie fiind prima etapă de calificare pentru JO 2012. România este reprezentată de 11 sportivi (7 băieţi şi

Ninel Miculescu, dublu medaliat la Mondialele de haltere » Muşchetarul

După trei medalii de aur la Europene, Ninel Miculescu a luat două şi la MondialeEl e eroul României. Urmaşul lui Nicu Vlad, al lui Petre Becheru, antrenorul său. Ninel Miculescu, triplu campion european în luna aprilie, la Minsk,