Recordmanul Van der Sar 02.02.2009

02.02.2009 Recordmanul Van der Sar Portarul lui Manchester United, Edwin van der Sar, a stabilit sîmbătă, la 1-0 cu Everton, un nou record de invincibilitate în Anglia. N-a mai

Portarul lui Manchester United, Edwin van der Sar, a stabilit sîmbătă, la 1-0 cu Everton, un nou record de invincibilitate în Anglia. N-a mai primit gol de 1.122 de minute! În minutul 73 al partidei, olandezul l-a

Recordmanul Van der Sar

Stiri pe aceeasi tema:

Recordmanul trasnit

Ashrita Furman este un veteran al Guinness Book, unde a intrat prima oara in urma cu 30 de ani. Chiar daca a ajuns la varsta de 55 de ani,

Cel mai ghinionist concurent de la Olimpiadă! Recordmanul mondial Sven Kramer!

Patinatorul olandez în vîrstă de 23 de ani, care nu pierduse nici o competiţie  în ultimii 3 ani la 5.000 şi 10.000 m, depăşise recordul olimpic cu 6 secunde la 10.000. Dar a pierdut a 2-a medalie de aur de la Vancouver din

După un deceniu, patru români în "sferturi" » Recordmanul Chivu

Fundaşul Interului a bifat marţi a patra prezenţă în această fază a competiţiei, pe care a şi cîştigat-o în 2010 Lui Cristi Chivu îi prieşte în Champions League. A devenit un abonat al "sferturilor", unde marţi seară, după 3-2 cu

Recordmanul Del Piero, respins de "Bătrâna Doamnă" după o "poveste de iubire" de 17 ani

Alessandro Del Piero a jucat întreaga sa carieră doar la Juventus Torino. Are 36 de ani şi este fotbalistul italian cu cele mai multe goluri în tricoul unei singure echipe. Citește mai

Recordmanul prezenţelor din Liga 1, înainte de meciul decisiv cu Bosnia: "Gardoş e noul Chivu!"

Costică Ştefănescu şi-a pus o amprentă adîncă asupra fotbalului românesc. El a rămas în istorie ca fiind căpitanul Craiovei Maxima. A jucat 13 ani pentru formaţia din Bănie, cu care a câştigat trei titluri, patru cupe şi a fost la un pas

Recordmanul Petre Marin: "Avem condiţii extraordinare la Chiajna, mergem înainte"

Căpitanul Concordiei l-a egalat pe Cornel Dinu, cu 454 de prezente în prima Ligă, cifră ce-l urcă pe locul şase în clasamentul "all-time" privind numărul de partide în campionat. Petre Marin a vorbit despre această performanţă după meciul

Luminiţa Paul despre recordmanul mondial: Bolt e show

Chiar şi descalificat printr-o regulă aberant de restrictivă, recordmanul mondial a făcut spectacol la Mondiale. Unul scurt şi frustrat Un pom lăudat şi un sac rupt. Sau prea mic. O finală mondială de 100 de metri ratată, cu toate scuzele

Campioni la forţă, culturiste în bikini şi recordmanul mondial la skandenberg fac demonstraţii la Maritimo

Muşchii vor fi etalaţi în acest weekend la Constanţa, unde Maritimo Shopping Center găzduieşte mai multe evenimente care necesită forţă şi

Recordmanul » Rashford e cel mai tânăr marcator la debutul în "naționala" Angliei

La 18 ani și 208 zile, Marcus Rashford, atacantul exploziv al lui Man. United, a devenit cel mai tânăr marcator la debutul în "naționala" Angliei. Vineri, el a înscris în minutul 3 al amicalului cu Australia (2-1). Rashford a

Corespondență de la Rio » Recordmanul din Bistrița » Adrian Crișan este sportivul cu cele mai multe prezențe olimpice dintre cei 97 de sportivi români de la Rio

E cel mai bun jucător de tenis de masă din istoria României. A fost numărul 20 mondial în 2012, o performanță pe care nu a mai atins-o niciun băiat din România. Modest, tot timpul concentrat doar pe ce are de făcut, Adrian

VIDEO » Moți, al 24-lea gol la Ludogoreț, primul în grupele EL » Și e recordmanul meciurilor în cupele europene

Liderul apărării verzilor a înscris joi pentru a 3-a oară în acest sezon: o puternică lovitură de cap la colțul scurt după un corner (VIDEO). De când s-a transferat în Bulgaria, în 2012, Cosmin Moți este fundașul cu