04.02.2009 Succes mondial al energiei "verzi" Prima Agenţie Internaţională pentru Energii Alternative a fost creată oficial astăzi, la Bonn, de către 50 de ţări, printre care Germania, Spania şi

Prima Agenţie Internaţională pentru Energii Alternative a fost creată oficial astăzi, la Bonn, de către 50 de ţări, printre care Germania, Spania şi Danemarca, anunţă Le Monde.

Stiri pe aceeasi tema:

HANDBAL: Sarbii spun ca s-au simtit ca in lagar la Mondialul din

Nationala masculina de handbal a Serbiei s-a aratat profund deceptionata de experienta traita in orasul croat Zadar, unde s-a disputat a doua faza a

Voodoo, arma secretă cu care Mexicul va câştiga la Mondiale

Suporterii echipei naţionale de fotbal a Mexicului, care va întâlni reprezentativa Statelor Unite pe 11 februarie, în meci contând

Mircea Sandu: "Vom încerca să aducem o superputere mondială l

Preşedintele FRF Mircea Sandu a dat asigurări că noul stadion naţional va fi gata pînă la termenul stabilit şi că o mare forţă a fotbalului

Franţa şi Croaţia vor disputa finala Campinatului Mondial din

Principalele favorite ale Campionatului Mondial de Handbal masculin din 2009, Franţa şi Croaţia, vor disputa finala competiţiei, după ce în

Retezatul, în topul parcurilor mondiale

Parcul Naţional Retezat ocupă locul patru în grupa sa de concurs din cadrul campaniei mondiale pentru desemnarea celor 7 minuni naturale ale

Polonia a facut spectacol in finala mica a Mondialului

Nationala de handbal masculin a Poloniei, medaliata cu argint la Mondialele din 2007, a cucerit medaliile de bronz la Campionatul Mondial din Croatia,

Franţa este campioană mondială la handbal masculin! ;)

Echipa naţională de handbal masculin a Franţei a câştigat, duminică, al treilea titlu mondial după ce s-a impus în finala competiţiei din

Româncele sînt hotărîte să se califice în Grupa Mondială

Tenismenele Sorana Cîrstea, Monica Niculescu, Raluca Olaru şi Mihaela Buzărnescu vor reprezenta România în FED Cup şi vor pleca pe 2

Franţa, al treilea titlu mondial la masculin

Reprezentativa Franţei (foto) a cucerit titlul mondial la handbal masculin, după ce a învins, cu 24-19 (11-12), selecţionata similară a Croaţiei,

Asia, locomotiva relansării economiei mondiale

Aceasta este opinia lui Dominique Strauss-Kahn, seful Fondului Monetar International, care a arătat că unele ţări de pe continentul asiatic vor avea un

SCHI ALPIN: Aur mondial pentru Vonn

Americanca Lindsey Vonn a cucerit azi medalia de aur in proba de slalom super-urias din cadrul Campionatului Mondial de schi alpin de la Val

Franţa, noua campioană mondială

Echipa Franţei a câştigat aseară finala Campionatului Mondial de handbal masculin împotriva echipei gazde, Croaţia, cu scorul de 24-19

SCHI ALPIN » Lindsey Vonn, prima campioană mondială

În Val d'Isere s-a încheiat prima probă a Campionatelor Mondiale de schi alpin, slalomul super-uriaş al fetelor. Pe o pîrtie extrem de

Puterile mondiale îşi revizuiesc poziţia faţă de Iran

Reprezentanţii celor mai mari puternice state din lume se întâlnesc, astăzi, în Germania pentru a discuta o nouă strategie de convingere a Iranului să

SCRIMĂ » Vezi ce sportivi români participă la Cupa Mondială

În week-endul ce urmează se va desfăşura Cupa Mondială Gerevich-Kovács-KárpátiCupele Mondiale organizate la Budapesta (spadă

"Vreau să ajut «naţionala» să meargă la Mondiale"

Revenit contra Bolognei cu o "dublă", Adrian Mutu spune că principalul său obiectiv în 2009 este acela de a pune umărul la o nouă calificare la un

Terorismul, al Treilea Război Mondial

Cât de periculoasă este generalizarea terorismului şi cine sunt, de fapt, actorii acestui război neconvenţional vom afla din filmul „Rusia-Cecenia:

Head-hunterii de la Heidrick & Struggles, numarul doi mondial, i

Heidrick & Struggles International, unul din gigantii in executive search si consultanta la nivel mondial si una din cele mai bine cotate companii de profil

CUPA MONDIALA LA ESCALADA PE GHEATA / Toti ochii pe Busteni

Ieri a fost prima zi din cadrul etapei finale a Cupei Mondiale la Escalada pe Gheata. Inscrieri, tragere la sorti, sedinte tehnice, prezentarea concurentilor,