Thor Hushovd, «fulger» prin ploaia Californiei 18.02.2009

18.02.2009 Thor Hushovd, «fulger» prin ploaia Californiei Norvegianul Thor Hushovd a profitat de trena impecabilă dusă de colegii de la Cervélo TestTeam şi a cîştigat prima etapă de sprint masiv din Turul Californiei, în faţa spaniolului Oscar Freire (Rabobank) şi

Norvegianul Thor Hushovd a profitat de trena impecabilă dusă de colegii de la Cervélo TestTeam şi a cîştigat prima etapă de sprint masiv din Turul Californiei, în faţa spaniolului Oscar Freire (Rabobank) şi a

Thor Hushovd, «fulger» prin ploaia Californiei

Stiri pe aceeasi tema:

Le Tour : Toreadorul Hushovd

Nimic nou în clasamentul general după etapa desfăşurată astăzi între Gerone şi Barcelona. La fel ca ieri, Fabian Cancellara, Lance Armstrong, Alberto Contador şi Andreas Kloden au pedalat în acelaşi tempo şi

Thor Hushovd, surpriza din Buclă

CICLISM. A 96-a ediţie a Turului Franţei, întrecere care tranzitează şase ţări (Principatul Monaco, Franţa, Spania, Andorra, Elveţia şi Italia), a ajuns ieri în etapa a şasea şi s-a încheiat în

Thor Hushovd relansează lupta pentru tricoul verde

Norvegianul Thor Hushovd a câştigat sprintul final al etapei a şasea din Turul Franţei, în urma căreia elveţianul Fabian Cancellara şi-a păstrat avansul minim în faţa lui Lance Armstrong în fruntea clasamentului

Hushovd rămîne în verde: Cavendish declasat!

Mark Cavendish si-a pierdut o buna parte din sperantele de a duce tricoul verde pe Champs-Elysee, dupa ce a fost declasat la finalul etapei 14 a Turului Frantei.Desi a castigat clar lupta cu Thor Hushovd pentru locul 13 in sosirea de

Hushovd câştigă, Cancellara redevine tricou galben

Rutierul norvegian Thor Hushovd (Cervelo) a câştigat etapa a treia a Turului Franţei, desfăşurată, marţi, între Wanze (Belgia) şi Arenberg Porte du Hainaut, pe o distanţă de 213 kilometri. Cele şapte porţiuni

Hushovd s-a impus în etapa a treia

Thor Hushovd (Cervelo) s-a impus marţi în etapa a treia a Turului Franţei disputată între Wanze şi Arenberg Porte du Hainaut (213 km). Cursa a fost marcată de cele şapte porţiuni de piatră cubică a traselui, care au

Thor Hushovd, campion mondial în cursa pe şosea

Rutierul Thor Hushovd a cucerit primul titlu mondial din carieră, după ce s-a impus la sprint, în cursa pe şosea de la Geelong (Australia).   Norvegianul i-a devansat pe Matti Breschel (Danemarca) şi pe australianul

Thor Hushovd: "Peter Van Petegem ne-a dat semnalul să atacăm şi a funcţionat excelent!"

Campionul mondial pe şosea, Thor Hushovd, nu a reuşit decît a opta poziţie în Paris-Roubaix, dar norvegianul este mulţumit că învingătorul a venit din echipa sa, Garmin-CerveloÎn vîrstă de 33 de ani, Hushovd a fost nevoit să îl marcheze

Garmin îl propulsează pe Hushovd în Galben, Contador primeşte o nouă lovitură

Norvegianul Thor Hushovd s-a instaurat pe prima treaptă a clasamentului general, după ce Garmin-Cervelo s-a impus în contratimpul pe echipe din etapa secundă a Turului Franţei.Click aici pentru a vedea VIDEO cu rezumatul etapei!Omega Pharma n-a

Turul Franţei: New (vi)king, Thor Hushovd

* Les Essarts Cea de-a doua etapă din Marea Buclă a fost atipică. Cei 198 de rutieri s-au duelat într-un contra-timp pe echipe. Cursa a avut startul, dar şi sosirea, în Les Essarts, oraş cu doar 5.000 de locuitori situat în

Hushovd, tot în galben

Cadel Evans, învingător în etapa a 4-a, este rutier mare. Cu 20 de kilometri înaintea finish-ului de la Mur-de-Bretagne, australianul a fost nevoit să-şi schimbe bicicleta. Victoria la mustaţă în faţa lui Alberto Contador

Şosea norvegiană! » Boasson Hagen şi Hushovd au făcut mîndră o ţară întreagă

Edvald s-a impus în etapa a şasea, iar Thor s-a clasat pe locul al treilea şi a rămas în galben. Un cer cenuşiu i-a aşteptat pe ciclişti în Lisieux. Un cer din care nu curgea ploaia. Cea mai lungă etapă din acest an, 226 km, a fost una

Le Tour 2011: Hushovd a câştigat o etapă de munte

Sprinterul norvegian Thor Hushovd a obţinut al treilea succes pentru Garmin-Cervelo în Turul Franţei 2011, cu toate că a trebuit mai întâi să înfrunte căţărarea dură de pe Col

Magia lui Thor » Tactica lui Hushovd a învins Col d'Aubisque

Final neaşteptat în etapa a treisprezecea a Turului Franţei. Cu o tactică perfectă, Thor Hushovd a obţinut al treilea succes pentru Garmin-Cervelo în actuala ediţie după ce a avut de înfruntat şi Col d'Aubisque.La 70 de kilometri depărtare de

Turul Franţei: Thor Hushovd câştigă, Andy Schleck pierde

S-a trecut deja la atac. Favoriţii se tem prea mult de Alpi şi au încercat să dea lovitura încă de ieri, când s-a pedalat între Saint-Paul-Trois-Chateaux şi Gap, pe o distanţă de 162,5 kilometri. Oraşul în care a

Hushovd face dubla la Gap, Contador îi dă prima lovitură lui Andy Schleck

Thor Hushovd (Garmin-Cervelo) se impune la Gap, cîştigînd cea de-a doua etapă în această ediţie a Turului Franţei, ambele în munţi.După o bine meritată zi de pauză, plutonul a pornit din Saint-Paul-Trois-Chateaux spre Alpi. Drumul pînă la