Viorel Duru: "FC Vaslui poate primi licenţa chiar dacă se află într-un litigiu" 13.05.2009

13.05.2009 Viorel Duru: "FC Vaslui poate primi licenţa chiar dacă se află într-un litigiu" Preşedintele Comisiei de Licenţiere, Viorel Duru, spune că un club poate primi acceptul de a evolua în viitoarea ediţie de campionat chiar dacă se află într-un litigiu."Documentaţia financiară pe care a prezentat-o

Preşedintele Comisiei de Licenţiere, Viorel Duru, spune că un club poate primi acceptul de a evolua în viitoarea ediţie de campionat chiar dacă se află într-un litigiu."Documentaţia financiară pe care a prezentat-o FC

Viorel Duru: "FC Vaslui poate primi licenţa chiar dacă se află într-un litigiu"

Stiri pe aceeasi tema:

Panduru: "Nu cred că Becali nu va mai investi la Steaua"

Basarab Panduru, fostul jucător al Stelei, a vorbit la GSPTV despre implicarea lui Gigi Becali la echipa roş-albastră şi a comentat decizia patronului

Basarab Panduru: "La Bistriţa erau ruperi de oase pe vremea mea

Fostul jucător al Stelei Basarab Panduru a rememorat partidele disputate la Bistriţa după 1989, fiind de părere că gruparea din Ghencea nu a avut

Panduru despre Costea: "În duelurile 1 la 1 trece de oricine!"

Fostul jucător al Stelei şi al naţionalei României, Basarab Panduru, este încîntat de jocul prestat de Florin Costea în prima repriză a amicalului România - Croaţia:"În duelurile 1 la 1 trece

Panduru: "Nu e nimic în neregulă să declari ce a declarat Rednic despre Piţurcă"

Basarab Panduru i-a luat partea lui Mircea Rednic, după ce tehnicianul dinamovist a fost contrat de preşedintele FRF Mircea Sandu pentru criticile aduse selecţionerului Victor Piţurcă, referitoare la neconvocarea lui Marius

Panduru: "Dintre Kapetanos, Liţu şi Stancu, aş alege să transfer un alt atacant" ;)

Basarab Panduru, fostul jucător al Stelei, spune că el nu ar conta pe nici unul dintre actualii atacanţi ai echipei şi că i-ar cere patronului să transfere un alt jucător. "Dintre Kapetanos, Liţu şi Stancu, nu aş

Panduru: "Sunt convocaţi la naţională fotbalişti care au dat randament în două-trei ...

Basarab Panduru, fostul internaţional român, a criticat la GSP TV politica convocărilor la naţională implementată în ultimul timp."Nu mai e ca înainte, acum se fac trialuri în toată ţara şi jucătorii

Panduru: "Nu mă aşteptam ca CFR-ul să fie surprinsă de trei ori de Otopeni"

Basarab Panduru, fostul jucător al Stelei, a vorbit despre prima repriză a meciului CFR Cluj - CS Otopeni."N-am văzut nimic în prima repriză. în afară de bara lui Dubarbier, nu a fost nimic. Nu mă aşteptam ca

Panduru: "Nu înţeleg de ce a fost schimbat Rada, el putea să-l oprească pe Ruiz"

Basarab Panduru, fostul jucător al Stelei, nu înţelege de ce a fost schimbat Ionuţ Rada la CS Otopeni, acesta putînd să îl blocheze pe atacantul Diego Ruiz la golul CFR-ului.Vezi golul marcat de Diego Ruiz "Rada

Viorel Duru: "Am fost doar un curier"

Viorel Duru spune că "nic:y nu eram obligat să verific nocturna"- Domnule Duru, care e povestea cu nocturna de la Braşov?- Pe 13 februarie, FC Braşov m-a anunţat că a montat instalaţia de iluminat. Eu doar am transmis

Viorel Duru: "Federaţia nu are nici o vină, nu putem verifica fiecare bec dacă merge"

Viorel Duru, preşedintele Comisiei de Licenţiere FRF, a vorbit despre reprogramarea meciului FC Braşov - Steaua, din cauza problemelor la nocturna."Nocturna este omologată şi în mod normal se pot organiza meciuri seara.

Victor Crivoi: "M-a durut un pic braţul şi de aceea n-am putut lovi mai tare"

Victor Crivoi a vorbit despre înfrîngerea sa din primul meci al întîlnirii cu Rusia, în faţa lui Marat Safin, contînd pentru turul I al Cupei Davis. Se pare că românul nu a putut juca

Panduru crede că Unirea va scăpa neînvinsă: "Nu cred că Argeş îi poate surprinde"

Basarab Panduru, invitatul permanent al emisiunii Premium Liga de la GSP TV, este de părere că Unirea Urziceni are prima şansă la victorie în meciul de astăzi cu FC Argeş. "Un punct la adevăr este bun pentru Unirea

Panduru crede că Pitbull ar trebui schimbat

La pauza meciului CFR Cluj - Rapid, fostul internaţional Basarab Panduru a vorbit despre evoluţia giuleştenilor din prima repriză."După părerea mea, Pitbull ar trebui schimbat, a pierdut multe mingi şi nici nu coboară pe

Panduru: "Timişoara joacă prudent, nu l-am văzut pe Bădoi să urce în atac"

Basarab Panduru a făcut analiza primei părţi a jocului dintre Poli Timişoara şi Gaz Metan Mediaş, lăudînd prestaţia medieşenilor în defensivă."Timişoara joacă pe contraatac. Nu am văzut un atac organizat care

Panduru: "Gaz Metan a jucat bine, dar Timişoara merita să cîştige"

Basarab Panduru a comentat jocul Politehnicii Timişoara în meciul cu Gaz Metan Mediaş, din această seară, scor 0-0. Fostul tehnician al bănăţenilor a declarat că Timişoara ar fi meritat cele 3 punte."Abia în

Panduru: "Nu e nici o surpriză rezultatul de la pauză"

Basarab Panduru a analizat jocul lui Dinamo din prima repriză cu CS Otopeni. Fostul jucător şi amtrenor s-a arătat surprins de forma slabă a liderului şi crede că Rednic ar trebui să facă schimbări ofensive la pauză."Nu e nici

Panduru: "Tamaş trebuia eliminat!"

Basarab Panduru, fostul jucător şi antrenor, a taxat evoluţia ezitantă a dinamoviştilor în meciul de pe teren propriu cu CS Otopeni, spunînd că aceştia nu merită să fie liderii campionatului."Dinamo nu a

Basarab Panduru: "E meciul în care Dayro Moreno trebuie să arate şi altceva, nu doar ...

Fostul atacant stelist, Basarab Panduru, crede că partida Stelei cu FC Argeş ar trebui să reprezinte ocazia relansării din punct de vedere al formei sportive pentru columbianul Dayro Moreno: "A sosit momentul ca Dayro Moreno să

Basarab Panduru: "Am bătut Olanda, Franţa abia ne-a smuls un egal. ...

Fostul internaţional Basarab Panduru crede că teama vizavi de meciul pe care România îl va susţine contra Serbiei este nejustificată:"Este adevărat că au jucători de atac, care ne pot surprinde, însă şi ei

Rapid a depus toate actele! Viorel Duru: "Au dosarul complet!"

Viorel Duru, directorul comisie de licenţiare din cadrul Federaţiei Române de Fotbal a precizat că oficialii clubului din Giuleşti au depus în jurul orei 20:00 toate actele prin care dovedesc plata datoriilor către