"Vreau medalia de campion" 06.02.2009

06.02.2009 "Vreau medalia de campion" Născut în aceeaşi zi cu Hagi, dar la 23 de ani distanţă, Eric Bicfalvi şi-a sărbătorit ieri ziua de naştere chiar în cantonamentul Stelei din Antalya. "Ce îmi doresc de ziua mea? Îmi primul

Născut în aceeaşi zi cu Hagi, dar la 23 de ani distanţă, Eric Bicfalvi şi-a sărbătorit ieri ziua de naştere chiar în cantonamentul Stelei din Antalya. "Ce îmi doresc de ziua mea? Îmi primul rînd,

"Vreau medalia de campion"

Stiri pe aceeasi tema:

Medaliaţii de la JO premiaţi de CIO

La Gala Sportului Românesc CIO a acordata distincţii pentru medaliaţii JO de la Beijing, care au fost: atleta Constantina Diţă, judoca Alina

Timisul, medaliat in topul creditelor

Timisoara a ajuns pe locul trei in clasamentul national al imprumuturilor bancare restante, in lei si valuta, din orasele mari. Criza financiara si deprecierea monedei nationale au triplat restantele banatenilor la banci in numai un

Eric Bicfalvi: "Vreau medalia de campion"

Scrima - Echipa Romaniei a castigat medalia de aur la Grand Prix-ul de la Paris

Echipa feminina a Romaniei a castigat, duminica, proba de spada din cadrul Grand Prix-ului de la Saint Maur (Franta), comprtitie care a contat pentru Cupa Mondiala la scrima, informeaza

Elevi români, medaliaţi la matematică

Liceenii de la Colegiul Naţional Tudor Vianu, care au reprezentat România la un concurs internaţional de matematică, desfăşurat în Bucureşti, au obţinut două medalii de

ATLETISM: Anca Heltne a cucerit medalia de bronz la aruncarea greutatii la CE de la Torino

Atleta romana Anca Heltne a ocupat, vineri, locul 3 la aruncarea greutatii, ea avand o reusita de 18,44 de metri in finala probei din cadrul Campionatelor Europene de Atletism in sala de la Torino, informeaza site-ul oficial al competitiei.Pe primul loc

Români, medaliaţi după ce au salvat o italiancă de viol

Doi români, tată şi fiu, au salvat vineri seară o italiancă agresată de un imigrant nord-african. Aceştia au fost premiaţi, astăzi, de primarul localităţii Gaeta, regiunea Lazio, unde a avut loc incidentul, notează agenţia de ştiri

Romanii care au salvat o italianca de la viol, medaliati

Pentru ca au salvat o italianca de la viol, doi romani au fost medaliati de primarul oraselului Gaeta. Fiecare a primit o medalie de merit pentru fapta sa deosebita. Conationalii nostri au fost felicitati pentru schimbarea de imagine pe care au adus-o

Steliana Nistor: "Dacă Bellu şi Bitang erau antrenorii mei, eu aveam azi medalia de aur ...

Steliana Nistor este dublă vicecampioană mondială la gimnastică. Ea s-a retras din cauza unor probleme medicale grave. Ea povesteşte pentru Libertatea ceea ce se întîmplă în cadrul lotului de la Deva, departe

Olimpici la matematică, medaliaţi cu aur

Într-o vreme în care unde te uiţi dai doar peste cazuri de corupţie sau auzi despre criza economică care macină încet, încet lumea, un grup de studenţi clujeni la Universitatea Tehnică, uimesc comunitatea matematicienilor din întreaga

Copilă abandonată, artistă medaliată

TENACITATE. Crescută prin case de copii încă de la 1 an, Florina Diana Simion visează să devină manager, cântăreaţă sau

Lupte - Estera Dobre a cucerit medalia de argint la Campionatul European de la Vilnius

Românca Estera Dobre a fost învinsă, astăzi, de sportiva din Azerbaidjan, Maria Stadnyk, cu 0-13, în cadrul finalei categoriei de 48 de kilograme la Campionatele Europene de lupte de la Vilnius, informează site-ul oficial al competiţiei.

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, sâmbătă, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3,

Lupte - Eusebiu Diaconu a cucerit medalia de bronz la Campionatele Europene de la Vilnius

Românul Eusebiu Diaconu a cucerit, astăzi, medalia de bronz la lupte greco-romane la categoria 60 de kilograme, după ce în ultimul tur al recalificărilor l-a învins pe sârbul Davor Stefanek, scor 5-3, la Campionatele Europene de la Vilnius.

Roxana Cocos, medalia de bronz la Europene

Halterofila Roxana Cocos a cucerit, duminica, o prima medalie pentru Romania, de bronz, la stilul aruncat, cu 114 kilograme, in cadrul Campionatelor Europene de Haltere care se desfasoara in aceasta saptamana la

VIDEO / Un tramvai de 109 ani, sparring-partner pentru un boxer medaliat cu bronz la J.O.

Tony Jeffries, un boxer englez medaliat cu bronz la ultimele J.O., şi-a găsit un nou sparring-partner. Nu e vorba de vreun alt pugilist, ci de un...tramvai, vechi de peste 100 ani, pe care britanicul l-a învins într-o întrecere atletică.

Românul Ninel Miculescu, medaliat cu argint la CE de haltere de la Bucureşti

Sportivul român Ninel Miculescu a obţinut medalia de argint la categoria 69 de kilograme, la stilul smuls, în cadrul Campionatelor Europene de haltere ce se desfăşoară în aceste zile la Bucureşti. Citește mai

HALTERE: Ninel Miculescu a castigat medalia de argint la Campionatul European

Halterofilul roman Ninel Miculescu a obtinut, marti, medalia de argint la stilul smuls, in limitele categoriei 69 de kilograme, in cadrul Campionatelor Europene care se disputa la

Ninel Miculescu a câştigat medalia de argint la stilul muls la Campionatul European

Halterofilul român Ninel Miculescu a obţinut, marţi, medalia de argint la stilul smuls, în limitele categoriei 69 de kilograme, în cadrul Campionatelor Europene care se dispută la Bucureşti.Românul a avut