A concurat la Mondialele de patinaj cu o coastă fracturată 14.04.2009

14.04.2009 A concurat la Mondialele de patinaj cu o coastă fracturată Japoneza Fumie Suguri a concurat cu o coastă fracturată la ultima ediţie a Campionatelor Mondiale de patinaj artistic, desfăşurată luna trecută la Los Angeles, unde s-a clasat pe locul 8. Patinatoarea niponă, vicecampioană mondială în

Japoneza Fumie Suguri a concurat cu o coastă fracturată la ultima ediţie a Campionatelor Mondiale de patinaj artistic, desfăşurată luna trecută la Los Angeles, unde s-a clasat pe locul 8. Patinatoarea niponă, vicecampioană mondială în 2006, s-a accidentat în timpul unui antrenament, înaintea competiţiei, fiind nevoită să ia calmante pentru a-şi putea efectua programul. Suguri a descoperit că avea o coastă fracturată abia săptămâna trecută, în ...

A concurat la Mondialele de patinaj cu o coastă fracturată

Stiri pe aceeasi tema:

Isinbaieva îşi doreşte să se retragă după Mondialele din 2013

Atleta rusă Elena Isinbaieva, multiplă campioană şi recordmenă la săritura cu prăjina, a anunţat că vrea să se retragă din competiţii după Campionatele Mondiale din 2013, de la Moscova."Intenţionez să mă retrag

Camelia Potec: "Mă concentrez pentru Mondialele din iulie"

Campioana Olimpică de la Atena, Camelia Potec, a început antrenamentele pentru Mondialele care vor avea loc în luna iulie. „Afacerile le-am lăsat deoparte, mă concentrez pe înot. Nu ştiu dacă voi ajunge

VOLEI: Moculescu: "Avem 5 % sanse sa ne calificam la Mondialele din 2010"

Selectionerul nationalei masculine de volei, Stelian Moculescu, a declarat, joi, la o lansare de carte, la Constanta, ca in ciuda rezultatelor bune obtinute de prima reprezentativa in preliminariile CM 2010, sansele de calificare sunt de 5 la suta,

Mondialele costumelor revoluţionare

De astăzi, va începe la Roma competiţia de înot din cadrul Campionatelor Mondiale. Cursele vor sta sub semnul noilor costume din poliuretan, care au stârnit numeroase controverse, dar care au fost acceptate în cele din urmă de federaţia

Aur şi bronz pentru România la Mondialele de canotaj

România a obţinut astăzi o medalie de aur şi una de bronz la Campionatele Mondiale de canotaj pentru tineret din Cehia. Echipajul feminin de dublu rame, compus din Adelina Cojocaru şi Nicoleta Albu, a obţinut medalia de aur, iar cel de

RUGBY: Anglia si Japonia vor organiza Mondialele din 2015, respectiv 2019

Anglia va organiza Cupa Mondiala de rugby in XV din 2015, iar Japonia o va gazdui pe cea din 2019, a anuntat marti International rugby board

Fără băieţi la Mondialele de Atletism

Şaptesprezece sportive vor reprezenta România la Campionatele Mondiale de Atletism, competiţie care va avea loc între 15 şi 23 august, la

Englezii şi-au retras naţionala de la mondialele de badminton

Echipa naţională a Angliei s-a retras de la Campionatele Mondiale de badminton din India după ce un grup de extremişti islamişti au ameninţat că vor organiza un

Surprize la mondialele de la Berlin

Marea favorită a probei de 800 de metri, kenyanca Janeth Jepkosgei, a pierdut calificarea în finala probei, după un incident pe pistă produs în

Nicoleta Grasu aduce prima medalie la Mondialele de atletism

Onoarea atletismului românesc la Campionatul Mondial de la Berlin a fost salvată momentan de medalia de bronz obţinută aseară de Nicoleta Grasu în proba de aruncarea discului. Grasu a aruncat 65,20 de metri în cea de-a doua

Mondialele de Atletism: Nicolaeta Grasu a luat bronz la aruncarea discului

La ediţia trecută a Campionatelor Mondiale de atletism, Grasu a obţinut tot o medalie de bronz. Medalia obţinută de Nicoleta Grasu a fost singura obţinută de delegaţia României la Campionatul Mondial de la Berlin, deşi delegaţia noastră a

VIDEO / KO pe pistă, la Mondialele de la Berlin

Ibericei Natalia Rodriguez i-a fost retrasă medalia de aur la 1.500 m, din cauză că a lovit-o în alergare pe etiopianca Gelete Burka. Citește mai

Bronz pentru Alina Dumitru la "Mondialele" de judo

Campioana olimpică de la Beijing, judoka Alina Dumitru s-a oprit în semifinalele turneului mondial al categoriei 48 de kilograme de la Rotterdam, după ce a trecut, pe rînd, de Lolita Dagher (Liban), Eva Csernoviczki (Ungaria) şi de Sarah Menezes

Alina Dumitru a fost eliminată în semifinale la Mondialele de judo

Campioană olimpică de la Beijing şi cvintuplă campioană continentală, Alina rămâne fără vreo medalie de aur la CM. Citește mai

Echipajul de 8 plus 1 a luat medalia de argint la Mondialele de la Poznan

Echipajul de 8 plus 1 al României a luat startul de pe culoarul al treilea la Campionatul Mondial de canotaj de la Poznan, însă nu a reuşit să depăşească puternica echipă a Statelor Unite. Echipajul tricolor este

Sandra Izbaşa s-a accidentat şi nu va participa la Mondialele de la Londra

Campioana olimpică la sol, Sandra Izbaşa, a suferit o ruptură completă a tendonului lui Ahile şi o fractură la metatarsiene în timpul unui antrenament şi nu va participa la Mondialele de la Londra, a declarat,

Scandal la Mondialele de Skandenberg

Scandal la varful WAF: Iron Oncescu, prea rapid pentru categoria

Rareş Dumitrescu, argint la Mondialele de scrimă

Deşi a condus cu 8-6, sabrerul român a cedat pe final, nerezistând tensiunii

Naţionala feminină de floretă a cucerit bronzul la Mondialele de scrimă

Echipa noastră a ratat calificarea în finală fiind învinsă de Italia, cu 27-45. Este a doua medalie cucerită de România la actualele CM, după argintrul de la sabie al lui Rareş Dumitrescu. Citește mai