Daniel Brată a ocupat locul trei la Grand Slam-ul de la Paris 08.02.2009

08.02.2009 Daniel Brată a ocupat locul trei la Grand Slam-ul de la Paris Sportivul român Daniel Brată s-a clasat, duminică, pe locul 3 la categoria 100 de kilograme, în cadrul competiţiei de judo Grand Slam Paris, după ce în semifinale a fost învins de Yauhen Biadulin

Sportivul român Daniel Brată s-a clasat, duminică, pe locul 3 la categoria 100 de kilograme, în cadrul competiţiei de judo Grand Slam Paris, după ce în semifinale a fost învins de Yauhen Biadulin (Belarus),

Daniel Brată a ocupat locul trei la Grand Slam-ul de la Paris

Stiri pe aceeasi tema:

Spania: O retea internationala de falsificatori de carduri, dezmembrata

Politia spaniola a arestat 12 romani si trei cetateni spanioli care faceau parte dintr-o retea internationala specializata in phishing si falsificare de carduri bancare, transmite

Meseria, bratara de aur, schimbata des

Cele mai vanate cursuri sunt cele de manichiura, cosmetica, bucatar si inspector resurse

Bandă de hoţi români, dezmembrată în Franţa şi România

Paisprezece infractori români au fost arestaţi în Franţa şi 12 în România, după mai multe luni de anchetă comună a poliţiilor din cele două ţări asupra unei reţele care a jefuit 23 de magazine în centrul şi

Ziua Femeii, celebrata in lume prin demonstratii feministe

Femeile si-au sarbatorit duminica ziua internationala in mod diferit si inegal in lume, manifestand in special pentru egalitate in drepturi si pentru renuntarea la violente impotriva lor, relateaza

Prabusirea comunismului in Romania, celebrata la Viena

ICR Viena va organiza - vineri, la Palatul Hofburg - un simpozion consacrat prabusirii comunismului in Romania, la care sunt invitati pentru prelegeri si discutii cu publicul si presa, Alina Mungiu-Pippidi, Vladimir Tismaneanu, Smaranda Vultur, Mircea

Arad: Bilete mai scumpe si bratari magnetice pentru intrarea la strandul Neptun

Administratia locala propune astazi modificarea orarului de intrare in baza de agrement. Consilierii locali din Arad au avut astazi programata o sedinta in care au votat noile tarife de acces in incinta

Daniel Brata, bronz la judo

Sportivul Daniel Brata a obţinut, astăzi, medalia de bronz la categoria 100 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de judo de la

Daniel Brată a cucerit medalia de bronz la categoria -100kg la CE din Georgia

Românul Daniel Brată a câştigat, duminică, medalia de bronz, după ce l-a învins pe israelianul Ariel Zeevi, scor 1-0, în recalificările categoriei -100 de kilograme la Campionatul European de judo din

Judo - Daniel Brată a cucerit medalia de bronz la categoria -100kg la CE din Georgia

Românul Daniel Brată a câştigat, astăzi, medalia de bronz, după ce l-a învins pe israelianul Ariel Zeevi, scor 1-0, în recalificările categoriei -100 de kilograme la Campionatul European de judo din Georgia. Citește mai

Brata, bronz la Europene

JUDO. Sportivul Daniel Brata a obţinut ieri medalia de bronz la categoria 100 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de Judo de la

Lupta la titlu rămîne echilibrată: se merge cap la cap în ultimele etape! Cine va cîştiga ...

Lupta la titlu rămîne strînsă în Liga 1, ca urmare a remizei din derby-ul din Ghencea dintre Steaua şi Dinamo, scor 1-1. Vezi mai jos programul celor trei contracandidate în ultimele 4 etape! DINAMOEtapa a

VIDEO » Răzvan Lucescu: "Cu Lituania voi alinia o echipă echilibrată"

Selecţionerul României, Răzvan Lucescu, a spus în direct la GSP TV că echipa de start din meciul cu Lituania va fi una în care se vor regăsi mulţi jucători care nu au făcut parte în ultima vreme din

Miss Romania isi vinde bratara cu briliante!

Blonda de 22 de ani care a castigat titlul de "Miss Romania 2008" a ajuns la ananghie: din lipsa de bani lichizi, ea a decis sa

O cisterna cu dioxid de carbon s-a rasturnat pe DN72, la Bratasanca

O cisterna incarcata cu dioxid de carbon lichid s-a rasturnat pe DN72 in locul comunei Bratasanca, judetul

Ziua Americii, celebrata fara ambasador SUA la Bucuresti, fara Basescu si fara barbeque

Fara soare, fara Traian Basescu si fara traditionalul gratar american (barbeque) – astfel a sarbatorit Ambasada SUA de la Bucuresti o „Zi a Americii” devansata. In loc de 4 iulie – care pica intr-o sambata si cand organizatorii au considerat ca

Radu Voina: "E o grupă echilibrată"

Antrenorul echipei naţionale de handbal feminin a României, Radu Voina, a vorbit la gspTV despre adversarele noastre la Campionatul Mondial din China. România e în grupa C alături de Norvegia, Ungaria, Japonia,

Alba Iulia: Bratara dacica din aur recuperata de la un colectionar american

Procurorii Parchetului de pe langa Curtea de Apel Alba Iulia, in colaborare cu ofiteri ai politiei judiciare din cadrul Inspectoratului General al Politiei Romane, au mai recuperat, astazi, o bratara dacica din aur sustrasa din situl arheologic

Constanta: Ziua Aviatiei Romane, celebrata la Fetesti

Ziua Aviatiei Romane si a Fortelor Aeriene, sarbatorita la 20 iulie, o data cu praznicul Sfantului Mare Prooroc Ilie Tesviteanul, va fi celebrata printr-o serie de activitati organizate de Statul Major al Fortelor